10 Temmuz 2012 Salı

TURSİL JEL-EGE SOLEY WORKSHOP5 Temmuz Perşembe günü çok güzel bir etkinliğe katıldım.Hep izlerdim okurdum düzenlenen çeşitli workshopları hepte zamanından sonra görüğüm için katılma imkanım olmamıştı.Dün çiçekler içinde bir öğleden sonra geçirdim.Hem eğlenceli hem de çok öğretici idi.


Çamaşır deterjanlarının öncü firması Henkel ,  Leylak ve Kır Çiçekleri seçeneklerinden oluşan yeni nesil Tursil Jel'i “Yuvanızın Baş Tacına Yakışan Mis Gibi Temizlik” sloganı ile  Maçka'da yer alan Ege Soley Çiçek Atölyesi'nde düzenlenen workshop ile bizlere tanıttı. Markanın yüzü ise Eski Türkiye ve Avrupa Güzeli Neşe Erberk..
Ürünlerin kokuları çok güzel ve rahat taşınabilir şişelerde olması, ölçekli kapağı ile istediğiniz kadar deterjanı kullanabilme kolaylığı,içerisinde optik beyazlatıcı kapsüller yer aldığından renkli ve beyaz çamaşırlarınızın solmadan ve ilk günki özelliğini kaybetmeden tüm lekelerden arınarak yıkanabilir olması da Tursil Jel'i üstün kılan özelliklerinden.Ben daha çok Leylak kokusunu beğendim.Güzel kokulu ve tertemiz çamaşırlara sahip olmanın yanında,artık toz deterjanların çamaşırlarda ve makinanın çekmece kısmında bıraktığı tortulardan kurtulmuş oluyoruz


Tursil Marka Müdürü Beçhan Sayıner, Tursil Jel'in tüm bu bahsettiğim özelliklerini anlattıktan ve sorularımızı cevaplandırdıktan sonra hedeflerinin Henkel’in sıvı deterjan pazarındaki konumunu daha da güçlendirmek olduğunu belirtti ve sözü Ege Soley'e bıraktı.


 Ege Soley; doğadaki en güzel ve en saf canlılar oldukları için temizlik denilince akla hemen çiçek kokuları geldiğini söyledi. Tursil'in de  bu çiçekleri seçmiş olmasının da son derece doğru ve isabetli bir karar olduğunu belirtti.Sonrasında da çiçek dilinden çok iyi anlayan Sevgili Ege Soley ile birlikte çiçek yapımı için üst kata  geçtik.


Ege Soley,senelerce Fransa'da yaşamış bu konuda kendine yer edinmiş ve geçtiğimiz yıl Türkiye'ye gelerek Ege Soley Çiçek Atölyesi'ni açmış.
Çiçeklerle dolu bir masada birbirinden güzel kokuların içerisinde 2 farklı çiçek deneyimi yaşamak için hepimiz çiçeklerimizi beğendikten sonra Ege Soley çiçeklerin ne şekilde konulacağını ve hangi çiçeklerin birlikte ve hangi modellerde kullanılması gerektiğini anlatarak örneklerle bizlere gösterdi.
Kendisinin 2 dk yaptığı işlemleri tabii ki biraz uğraşarak daha uzun sürede yapmayı başardım.Çok zevkli,kolay gözüksede zor olan Çiçek tasarımı konusunda baya bir uğraşmam gerektiğini anladım:)


İşte ilk yapımda ortaya çıkan el buketim :)

Çiçeklerin hepsi birbirinden güzel ancak onları belli bir konseptte bir araya getirmek onlarla uyumlu ve orantılı bir şekilde    yeşilliklerle kullanmak ve bir bütün oluşturmak pek kolay değil :) Püf noktası; ister el buketi, ister sepet buketi  olsun  bir çiçeği sabit  tutup diğerlerini saatin ters yönünde yan koyarak ve döndürerek çiçekleri bir araya getirmeniz.Püf noktasını öğrenmiş olsamda gerçekten sabır isteyen bir iş ancak çok zevkli:)) Çiçeklerim özel tasarım çantaları da kolay taşınması açısından çok iyi düşünülmüş.Güzel bir öğleden sonra için Henkel’den Tursil Marka Müdürü Beçhan Sayıner’e,  Med Partners Halkla İlişkiler Müge Akay’a ve Ege Soley'e çok  teşekkürler :)


İşte ilk saksı ve el buketim :)) 1. elif ünver10.07.2012 08:59

  canım senin adına sevindim çok güzel bir gün geçirmişsin bu kadar anlattıktan sonra mutlaka tursili deneyecegim ..ayrıca ilk denemene ragmen gayet hoş tasarımlar yapmışsın ellerine sağlık..

  YanıtlaSil
 2. canımcım ellerine sağlık misler gibi kokmuşsunuz .yaptığınız çalışmalar çok güzel .orda olmak isterdim bu kadar iş yoğunluğundan sonra .senin adına çok sevindim

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel ve mis kokulu bir gündü gerçekten:) Nihancım seninle tanıştığıma çok mutlu oldum:) İnşallah bir gün bir yerde tekrar karşılaşırız.:)

  YanıtlaSil
 4. elif ve yüksel yazılarınız için çok teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil
 5. tümaycım ben de çok sevindim cnm,inş çok uzatmadan tekrar bir araya gelebiliriz,çok öpüyorum:)

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN