13 Ocak 2015 Salı

KOZMOBİO'dan %100 Doğal Erboristica Facial Cleansing Milk VE Facial Toner Lotion


#2forallevent Etkinliğimiz sayesinde yeni bir firma ve harika ürünleri ile tanıştım.
Kozmobio ;  Başta İtalya ve İngiltere olmak üzere Avrupa Birliği standartlarına uygun %100 doğal içerikli ürünleri bizlerin hizmetine sunuyor.


Kozmobio yelpazesi altında Alebio50 , Athenas , Erboristica , Glardini Aromatici , Mediterraneo , Naturel Remedies, Purysens , Skins , Spa Relax ve Uomo markaları yer alıyor.
Bugün size bahsedeceğim ürünler Erboristica markasına ait yüz temizleme sütü ve toniği


Erboristica Facial Cleansing Milk / Yüz temizleme Sütü ; İlk başta belirttiğim gibi ürün %100 doğal içerikli. Kapağını açtığınız anda kokusu sizi kendinizden alıyor. Akışkan ve yumuşak yapıdaki süt çiçeklerden özel olarak alınan Alfa Hidrksi Ait ve Saf argan yağı içeriyor.(Bildiğiniz gibi Argan yağı kuru ciltlerin nemlenmesine,yağlı ciltlerin yağ dengesini sağlamaya yardımcı oluyor.)
Temizleme sütünü bir miktar elinize aldıktan sonra tüm yüzünüze masaj yaparak yayıyorsunuz. Sonrasında geriye sadece durulamak kalıyor. İlk başta sadece bu şekilde yapmak yeterli olacak mı diye düşünmüştüm. Genelde pamuka dökülen ürünler kullandığım için. Ancak az sonra bahsedeceğim Tonik ile yüzümü silerken anladım ki makyajdan eser kalmıyor diyebileceğim şekilde yüzümü temizledi ve ipeksi bir yumuşaklık kazandırdı. Musluk suyunun sert ve olumsuz etkileri ile savaşan temizleme sütünün şişesinin pompalı olması da büyük rahatlık..


Erboristica Facial Toner Lotion / Yüz Toniği;Yine %100 doğal içerikli bir ürün. Hyoluronic Acid ve Alfa Hidroksi Asit gibi yoğun aktiflerle sentezlenen ürün yüze canlı ve parlak bir görünüm kazandırıyor. Temizleme sütü sonrası bir pamukla tüm yüzünüzü tonik ile nazikçe temizliyorsunuz. İlk kullanımdan itibaren cildimin ferahladığını ve nefes aldığını hissettim.Bir üründe işlevi ve yararının yanında beni en çok etkileyen nedenlerinden biri de kokusudur ve ben bu ürünlerin kokusuna mest oldum. 
Makyaj yapmadığım zamanda da  mutlaka yüzümün günlük temizliğini yapıyorum. Cildimde herhangi bir reaksiyon oluşmadı. Makyaj kalıntısı kalmıyor kullanım sonrasında.Yumuşacık ve nefes alan bir cilde kavuştum. Hem makyaj temizliğinde hem de cilt temizliğinde harika bir ikili..


Tüm bunların yanında özellikle Kozmobio ürünlerini tercih etmemin ve edecek olmamın sebebi  kesinlikle hayvanlar üzerinde deney yapılmaması,içeriğinde yer almaması ve
 geri dönüşümlü ambalaj kullanılması!!!
Ayrıca ürünleri açıldıktan itibaren 12 ay içinde tüketilmesi gerekiyor.

Genel özelliklerine bakacak olursak;
•          Petrokimya türevleri içermez (vazelin, parafin, hidrocarbon) ve silikon
•          Hayvansal ürünler içermez
•          Boyar madde içermez
•          “Kabarma yapmayan, biyolojik ve hassas” diye  tanımladığımız, çevre dostu
koruyucu karışımlardan oluşur.
Yakında farklı bir ürününü yine sizinle paylaşıyor olacağım :))
Tüm ürünleri  www.kozmobio.com sitesinde inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz. 


aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN