9 Nisan 2015 Perşembe

BİRİ VARİS Mİ DEDİ ???

Varis,genç yada yaşlı demeden bacakları çok seven bir rahatsızlık.Çünkü Varis,bacaklarda derinin hemen altındaki toplardamarların genişlemesine denmektedir. Normalde bildiğiniz gibi toplardamarlar kirli kanı yer çekiminin tersi yönünde akciğerlere ve kalbe taşıyan damarlardır. Bu damarların içinde bu işin olmasını kolaylaştıran,kanın yerçekimi yönünde geri gitmesini engelleyen kapaklar vardır. İşte bu kapaklarda bir sorun olduğunda kan aşağıya doğru gittiği için damarlarda genişleme neticesinde varisler oluşur. 

Ayakta uzun süre hareketsiz olarak durmak veya uzun süre oturmak, genetik yatkınlık ve fazla kilo  varis hastalığına bir çağrı demektir.
Varis nedeniyle bacak ağrısı, bacaklarda çabuk yorulma,ağırlık,karıncalanma gibi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Varis tedavisi olan bir hastalıktır. 


Tabii ki bu konuda en büyük yardımcınız Varis çorapları.. 

MEDİVEN DUOMED CCL.1 DİZALTI VARİS ÇORABINOVAMED CCL.1 KÜLOTLU AÇIK VARİS ÇORABI


Sağlıkla ilgili ihtiyaçlarım için uzun zamandır takip ettiğim,destek aldığım Mediprocenter'da Varis sorununuzun derecesine ,doktorunuzun yönlendirmesine göre tercih edebileceğiniz hem bayanlar hem de baylar için Varis çorapları yer alıyor. 


MEDİVEN ULSER KİT CL.2 PETİTE DİZALTI-KAPALI VARİS ÇORABI


NOVAMED CCL.1 DİZÜSTÜ KAPALI VARİS ÇORABI

MEDİVEN FOR MEN DİZALTI KAPALI VARİS ÇORABIBenim de az önce yukarı da bahsettiğim -maalesef ki o zamanlar hep iş hayatım ayakta geçiyordu- ayakta durma sebebiyle oluştu.Genç yaşta bir bacağında Varis ile karşılaşan biri olarak  'Alt tarafı bir damar deyip geçmeyin' derim. .Rahatsızlık ilerlediğinde pıhtı oluşumu ,yara ve 60 yaş üzeri bayanlarda %1 de olsa  kanamalar görülebiliyormuş..Dilerseniz Mediprocenter'ın blogunda bu konuda detaylı yazıyı okuyabilir,nasıl önlem alacağınız konusunda bilgi alabilirsiniz. 

Sağlıklı günler :)

 1. Diz altı da çıkarıldığını bilmiyordum. Bir doktoru dinlerken şöyle demişti bir annenin kızına bırakacağı en kötü miras:( maalesef kötü bir görüntü de olsa alıştık galiba kışın uzun olanları giymek sıkıntı yapmaz belki ama yazın çok giyilebilir bir şey değil diye düşünüyorum fakat bu yarım çorap çok iyi olmuş.
  teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet Hatice Hanım maalesef genetik olarak çok görülüyor. Ancak neyse ki tedavisi mümkün.. Sitede Varis çoraplarının çeşitleri konusunda ihtiyaç duyanlar rahatlıkla temin edebilirler..Sevgiler..

   Sil
 2. Varis hastaları için ne güzel bir ürün çıkmış..

  YanıtlaSil
 3. Bende de başladı sanırım, birkaç yerde minik minik var :(
  Teşekkürler bilgi için...

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN