2 Nisan 2015 Perşembe

İngiliz Çayı Ahmad Tea Türkiye'de

Çay biz Türkler'in has içeceklerindendir. Sabah kalvaltısı, ikindi çayı, akşam misafir geldi 'hadi bir çay koy kızım' hepimizin yaşadığı anlardır di mi?:)
Babam çay çok severdi ve bizim evde özellikle emekli olduktan sonra her daim ya çaydanlık ocakta olurdu yada kettle'daki su hiç soğumazdı.Ben çok çay arayan biri değilim.Çok nadir de olsa arada bir açık çay içerim,o da max. 2 fincan. 
Geçen hafta bir arkadaşım vasıtası ile Ahmad Tea çayları ile tanıştım.Kendisi çok beğendiği için bana da getirmiş.
Seylan, Hint ve Çin çaylarından yaptığı özel harmanla ün kazanan ve dünyanın üç büyük çay firmasından biri olan Ahmad Tea ,bir İngiliz aile şirketi.İngilizler'de de bizim gibi bir kaliteli çay kültürü olduğu için damak zevkimize uygun bir çay olması kaçınılmazdı diye düşünüyorum. Normal bildiğimiz poşetlemenin yanı sıra değişik hediye paketleri,kavanoz ve kutu olarakta ambalajlanıyorlar. Ahmad Tea’nin ilk kurulduğu günlerde bir yöneticisi, “Evde içmeyeceğim çayı asla satmam” diyerek söz vermiştir.Bu da Ahmad Tea'nin kalitesine verdiği önemi,en önemlisi de müşterisine verdiği değeri gösteriyor.


Arkadaşım Green Tea ve Earl Grey çeşitlerinden birkaç poşet getirmişti.İkisinin de kokuları çok güzel. Herşey de olduğu gibi çayda da kokuya dikkat ederim.. Toz halinde olmasındansa açık/koyu olayını ayarlayabilmem için  poşet çayları tercih ediyorum her zaman. Çayların içimi hafif.Ben normalde şeker kullanmam.Ahmad Tea çaylarında kullanabilirim düşüncesiyle çayımı içmeye başladım ancak hiç gerek olmadığını gördüm. Arzu ederseniz limon veya tercih edeceğiniz başka bir aroma katabilirsiniz. Özellikle benim gibi günde 2 tane antioksidan özellikli Green Tea içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Şu an altı kıta üzerinde bulunan 70 ülkeye Ahmad Tea çayları ihraç ediliyormuş. Türkiye'de Early Grey, Green Tea, Ceylan Tea ve English Breakfeast çeşitleri ile Ahmad Tea çaylarını 3M ve üzeri Migroslar, Macrocenter ve Metro Market'lerde ve www.birfincanask.com / www.caydukkani.com / www.caykolik.net sitelerinde bulabilirsiniz.
Keyifli sohbetlerinizde yada bir yaz akşamı balkon sefanızda size eşlik edecek bir tat ... 1. ayy ben çok meraklıyımdır çeşit çeşit çaylara bunu da denerim herhal (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. dene cnm yeşil çay içimi güzel geldi bana :D şimdiden afiyet olsun

   Sil
 2. afiyet olsun canım ben de merak ettim lezzetlerini

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN