3 Haziran 2015 Çarşamba

Medicana'da Check Up !!!


Bildiğiniz gibi Nisan ayı içerisinde Sevgili Şafak'la  #nihanveşafakla23nisan etkinliğimizi düzenlemiştik. Etkinlik sponsorlarımızdan biri de Medicana Sağlık Grubu'ydu. Etkinlikte bulunan tüm çocuklarımıza Check Up paketi hediye ettiler.Blog yazarı annelerimiz kendilerine yakın olan Medicana Hastanesi tarafından aranarak uygun oldukları için randevular verildi. Bizim de randevumuz 23 Mayıs'tı ve ailece ilk Check up deneyimimiz için Medicana Çamlıca'ya doğru yola çıktık.
Hastane Ümraniye girişinde, Ümraniye belediyesine yakın  (o tarafları bilmediğim için tarif edemiyorum ama,kolaylıkla bulunabilir) bir konumda. Hastaneye girdiğimizde danışmadaki görevli hanımlara gelme amacımızı ilettik. Kendilerinin de bilgisi vardı.Birkaç dakika bekledikten sonra Vildan Hanım eşliğinde dokturumuz Uzm.Dr.Mahmud Salim Bey'in yanına girdik. Güleryüzlü,sıcak ve samimi oluşu Elvin gibi bizim de çok hoşumuza gitti. Elvin'le sohbet eşliğinde fiziki muayenesini yaptıktan sonra,boy ve kilo ölçümünü de yaptı. Her zaman ki gibi yaşına göre boy ve kilo oranı yüksek çıktı. Bu yaz biraz kilo vermesi için spor yapması gerekiyor :) 
Doktorumuzun muayenesi sonrası kan ve idrar alımı için Acil bölümüne yine Vildan Hanım eşliğinde geçtik. O arada babamızın yanımızda olmayacağı tuttu ve benim içimbir garip olmaya başladı. Acildeki ( ismini maalesef almadığım,ancak küpeli,onu hatırlıyorum) görevli tarafından esprilerle ve sohbetle Elvin Hanım'ın kan alma işlemi başladı. Bu arada resim mi çeksem video mu çeksem derken,videoda karar kıldım. Çünkü resim çekerken gözlerimi açık tutmam gerekecek,videoda tahmin ettiğiniz gibi gözlerimi kapadım :)Bu arada babamız da yanımıza gelmişti neyse ki ..Kan alma sonrası idrar örneği vermek için Elvin'i beklememiz gerekiyordu. Biz de bu arada hastaneye yakın bir yerde kahvaltımızı ettik. Tekrar hastaneye döndüğümüzde Acilde görevli banko görevlisi Zuhal Hanım'a durumu aktarıp idrar örneğimizi de ilettik. Kendilerine de ilgisi için teşekkür ediyorum.Ayrıca danışmadaki Vildan Hanım'a bize eşlik ettiği için ve doktorumuzdan temizlik görevlisine bizimle ilgilenen tüm ekibe güler yüzlü oldukları çok teşekkür ederim. 
Sonuçlarımızı protokol numaasını almayı unuttuğum için Çağrı Merkezi aracılığı ile Çamlıca Medicana Check Up servisinden mail yolu ile aldık.Hızlı dönüşleri için teşekkür ediyorum. Ancak doktorumuzla telefonda sonuçları değerlendirmesi için görüştük.Kan tahlillerinin sonucunun çok iyi olduğunu,İdrar yolunda enfeksiyon görüldüğü için İdrar kültürü vermemiz gerektiğini ve sonuca bağlı olarak tedavi olabileceğini iletti. Bize tekrar hastane yolu gözüktü,canım da sıkılmadı değil :( Ancak bu vesile ile de bunu bilmek çok iyi oldu. 

Yazımı bitirmeden Medicana Sağlık Grubu'nda yer alan Çamlıca ve Bahçelievler hastaneleri ,sağlıkta uluslararası Akreditastasyon belgesi veren birkaç kurumdan biri olan JCI (Joint Commission International) belgesine sahip.Diğer hastaneleri için de akredite belge çalışmaları yapılıyor. İstanbul dışında Ankara,Samsun,Konya ve Sivas'ta Medicana hastaneleri yer almakta. Tüm hastanelerinde genel bölümlerin bulunmasının yanında, Omurga Cerrahisi,Organ Nakli,Tüp Bebek gibi özellikli branşlar dediğimiz bölümler de bulunuyor. Ayrıca İstanbul Çiftehavuzlar ve Bahçelievler'de Diş hastaneleri bulunuyor. Hastaneler ve bölümlerle ilgili detayları Medicana Sağlık Grubu internet sitesinde görebilir ,randevu alabilir,önerilerinizi iletebilir,Medicana'nın konusunda uzmanlaşmış hekimlerine sorularınızı sorabilirsiniz.Sağlık Rehberi bölümünden de birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.E bülten bölümüne mailinizi bırakırsanız Medicana Sağlık Grubundaki yeniliklerden, kampanyalardan hemen haberdar olabilirsiniz.


Medicana Sağlık Grubu'nun  SGK anlaşmasının yanında birçok özel kurumla anlaşması da bulunuyor. Dilerseniz web sayfasından,dilerseniz 0850 460 6334 numaralı Medicana Çağrı Merkezi'nden bilgi alabilirsiniz.


Medicana Sağlık Grubu'na bu güzel hediyesi için, Mediprocenter'a destek verdikleri ve vesile oldukları için teşekkür ederiz. 
 1. Geçmiş olsun sevindim iyi çıkmasına.

  YanıtlaSil
 2. güzel fikir paylaşım için teşekkürler bloğunuzu taibe aldım bende beklerim sevgiler:) #1388

  http://beautybeybi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 3. Sağlıklı bir ömür her şeyden değerli değil mi (:

  YanıtlaSil
 4. check up atlanmaması gereken bir şey gerçektende
  medicana.com.tr'yi tıklayp hastaneyi inceledim; bu isimler birbirine çok benziyor karıştırılıyor :)

  YanıtlaSil
 5. medicana nın silivri şubesine bizde yazın gidiyoruz. Her branşta çok güzel doktorlar var gerçekten.

  YanıtlaSil
 6. Güzel ve sağlıklı günler dilerim 😊

  YanıtlaSil
 7. Ah maalesef Adana'da yokmuş... Tertemiz çok güzel bir hastane olduğu anlaşılıyor... :)

  YanıtlaSil
 8. Allah kimseyi hasta etmesin ama yılda bir kez check up çok önemli gerçekten :)

  YanıtlaSil
 9. Zaman zaman hem çocuklarımıza hem de kendimize check-up yatırmayı kesinlikle ihmal etmemeliyiz.

  YanıtlaSil
 10. Düzenli check up yaptırmak hastalıkların erken teşhisi ve tedavisi açısından çok önemli... Faydalı bir konuya değinmişsin. Bu arada çok geçmiş olsun ♥

  YanıtlaSil
 11. özel hastahanelerin çoğalmasıyla biraz da Hizmet yarışına girildi ki bu da başvuranlar açısından çok iyi

  YanıtlaSil
 12. ben de yakın zamanda check up yaptırdım hoş olmayan şeyler ama gerekli iyi olmuş yaptırmışsınız canım insanın içi rahat ediyor idrar yolu enfeksiyonu da kolaycacık iyileşir umarım..

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN