12 Temmuz 2015 Pazar

Saç Dökülmesine Karşı Etkili Bioblas Color&More Saç Boyası


Merhabaaa,

Saç denince biz bayanlar bir dururuz.Değişiklik istediğimizde,canımız sıkıldığında,hiçbir sebep yokken bile saçlarımızı değiştirmek isteriz. En önemli sebepte beyaz sorunu olduğunda :)Saçlarımızın tümünün beyazlayacağı günler uzak olmasa gerek :) Henüz ilk gençlik dönemlerini yaşayan genç hanımların bile beyaz saç ile mücadele ettiklerini düşünürsek,çok da uzun sürmeyecek gibi görünüyor.Saç kadının güzelliğini gösteren en önemli ayrıntılardan biri . Ve güzelliği tamamlayan en önemli unsurun da bakımlı ve sağlıklı olması tabii ki çok önemli..


Geçtiğimiz haftalarda Biota firması Bioblas Color&More Saç Boyası,Şampuan ve Sıvı Kreminden oluşan bir set gönderdi. Ben de bir arkadaşıma seti ilettim ve annesinin saçlarını boyadık.
Boya ile ilgili kendisinin cümlelerini aktarmadan önce Bioblas Saç Boyası'ndan bahsetmek istiyorum.
Bir boyadan istediğimiz nedir? Beyazları kapatması, saçın rengini tümüyle eşit şekilde değiştirmesi, hemen akmadan belirtilen sürede rengini koruması ve tabii ki saçı beslemesi..Biota bildiğiniz gibi Bioblas ürünleri ile hem saçı besleyen hem de saç dökülmesini önleyici,saçı koruyan bir seri.. Şampuan ve kremlerden sonra saç boyalarında da bu özelliği görüyoruz.

 Bioblas Color&More serisi 5 mineral ve vitamin içeren bitkisel yağ ile saç dökülmesine karşı etkili boya kiti.Color&More i sadece saç rengini değiştirmekle kalmıyor,içeriğindeki vitamin,mineraller , Keratin ve Seramid ile saçın boya ile yıpranmasını önleyerek tam tersine saçı besliyor.


 Bioblas Color&More Saç Boyası 20 renk seçeneğinden oluşuyor.

Boya kiti içerisinden  krem saç boyası, 5 mineral ve vitamin içeren yağ, krem,boyama sonrası etkiyi arttırmak üzere saç dökülmesine etkili ve boyanın kalıcılığını arttıran şampuan ve maske, eldiven ve kullanım kılavuzu yer alıyor.Kullanım klavuzunu takip ederek kolaylıkla saçınızı boyayabilirsiniz. 
Saç boyatmak tüm hanımlar (ve kuaförleri için) sıkıntılı bir durum. Kuaförlerde aslında olan şudur; deneme yanılma :) Renk tutmaz ,hadi o tuttu diyelim,beyaz kapanmaz.Kapandı diyelim 2 yıkamaya kalmaz akar gider. Tüm bu sorunları ortadan kaldıran Bioblas Color&More Saç Boyası kiti ile boyama deneyimimize geçelim artık di mi?
Aşağıdaki görsellerde göreceğiniz şekilde boyayı hazırladık. Önce krem boyayı ve sonrasında 5 mineral ve vitaminden oluşan yağı tüpün içine sıkıp iyice çalkalıyorsunuz.


Ve arkadaşımın aktardıkları;
'' Annemin saçları bembeyazdır. Daha önce farklı ürünleri evde denedik ve yanıldık çok kere.Saçları beyaz olduğu için kısa periyodlarla boyanması gerekir. İşte bu nedenle duyduğunuz,bldiğiniz tüm markaları kullandık.(Boyama işleminden ben mesulüm anlaşıldığı üzere... ) Fakat;aslında şampuanını büyük bir memnuniyetle kullandığımız Bioblas'ın -cehalet işte- boyasını farketmemiş ve kullanmamıştık.Sevgili Nihan'ın vasıtası ile büyük bir merakla uyguladık.Boyama işlemi bitince strech ile sararak belirtildiği gibi 40 dk saçı beklettik.
Annemizin boyama esnasında yanma gibi bir şikayeti olmadı. 

Kutunun içerisinde saçın bakımı için gerekli herşey,boyama öncesi,esnası ve sonrası düşünülmüş. 'Saçınızı yıpratmayacağız' mesajını henüz kutuyu açarken veriyor. Fakat; beni en çok etkileyen 'boyanın kusursuz kapatıcılığı ve kalıcılığı' oldu. O bembeyaz ve çok gür saçlar içerisinde 1 cm bile beyaz kalmadı.


 Uygulamayı yaklaşık 3 hafta önce yapmamıza rağmen, saçın rengi inanması zor biliyorum ama ilk günkü gibi,aynı zamanda parlak ve canlı.Tabii bunda boyanın yanı sıra kit içerisinde yer alan destekleyici şampuan ve maskenin de payı bulunuyor. 
Bir saç boyasından beklenenler aşağı yukarı hepimiz için aynıdır;Saçlarımı yıpratmasın,renk tonu taahhüt edildiği gibi olsun.(Bu konuda sürprizi kim sevmez),beyaz kapatıcılığı %100 olsun ,daha ilk yıkamada akıp gitmesin,kıvamı boyama esnasında akrobasi yaptırmasın :)
Tüm bu beklentileri eksiksiz bir şekilde karşılayabilmek büyük bir başarıdır. Bioblas'ı bu konuda tebrik ediyorum.
Annemin saçlarını emanet edeceğimiz boyayı bulmamızı sağlayan Nihan'a da teşekkür ederim'

Ve postumun sonuna gelmişken Sevgili Biota'ya bu güzel set için ben de teşekkür ederim. 
Bioblas Color&More Saç Boyası ve diğer tüm ürünleri hakkında detaylı bilgiye sitesinden ulaşabilirsiniz. Tık tık...

Çevreme öneriyorum, Bioblas Color&More boyaları hakkındaki memnuniyetlerini duydukça mutlu oluyorum.
20 Renk seçeneğinden mutlaka sizi de kışkırtacak bir renk vardır..Deneyi ve bu memnuniyeti siz de yaşayın :)
Saç boyası ile  gönderilen şampuan ve sıvı saç kremi deneyimleri gelecek yazı da olacak..


Sevgiler :)

 1. Boyada bir mucize bence,beyaz kapamada başarısı çok net ortada canım,Hem boyayıp hem güzelleşirken mineral ve vitamin içeren yağ ilede bakımının sağlanması süper.Kullananlardaki memnuniyetde bunun kanıtı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt doğru söylüyorsun cnm, 3 haftayı geçti arkadaşımın annesinin saçı hala ilk gün boyadığımız gibi..bir gün kendi saçımı boyamaya karar verdiğimde seçimim Bioblas :)

   Sil
 2. Bu konularla çok ilgili olmasam da sayenizde bayanlarla ilgili çok şey öğreniyorum ve bu bilgiler bayanları anlamam açısından işime yarayacaktır.

  http://microsoftteknolojileri.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 3. Uzun süre beyaz kapamada iyiymiş denemek lazım

  YanıtlaSil
 4. 3 hafta da dipler hala açılmadıysa gayet iyiymiş ürün. teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. denedim ve ben de çok beğendim

  YanıtlaSil
 6. Bioblas güzel bir marka.. Arkadaşınızın annenesine de renk çok yakışmış.. Saçları canlanmış... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel kapanmış beyazlar. Rengi de çok güzel bence.

  YanıtlaSil
 8. Harika yorumlar paylaşmuş deneyin ler. Yakında denemek isterim.

  YanıtlaSil
 9. Bioblas Color&More saç boyasını ben de yeni kullandım. Boyanın içine kattığımız bitkisel yağ , daha boyarken saçı koruyor, besliyor. En çok bu özelliğini sevdiğimi söyleyebilirim.Güzel bir boya ben de tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 10. Merhaba Nihan Hanım :)
  Türkiye'nin yeni alışveriş platformu buypasa.com yakında açılıyor. Dökülme karşıtı ürünler inanılmaz indirimlerle sizi bekliyor. Ayrıntılı bilgi için http://sanalpazar24.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 11. Ben şampuanını yıllardır kullanırım boyasını daha yeni kesfettim ve beyazlari kapamada cok başarılı çok beğendim ama icinden çıkan yagi saclarimi boyadıktan sonra gördüm🙈 ona ragmen yanma falan olmadı

  YanıtlaSil
 12. Ben şampuanını yıllardır kullanırım boyasını daha yeni kesfettim ve beyazlari kapamada cok başarılı çok beğendim ama icinden çıkan yagi saclarimi boyadıktan sonra gördüm🙈 ona ragmen yanma falan olmadı

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN