1 Ağustos 2015 Cumartesi

Gözenek Sıkılaştırıcı Tavsiyeleri           
  Yağlı ve karma ciltlerde olan gözeneklerin açıklığı cildin solunumunu ve yağ ihtiyacını rahatlıkla yerine getirir. Gözenekler bazen kullanılan ilaçlardan, bazen kalıtsal nedenlerden bazen de UV ışınlarından kaynaklı olarak genişlemektedir. Belirttiğimiz gibi cilt gözeneklerinin en öncül nedenlerinden biri olan yağ üretimidir. Yağlı olan cildin su miktarı azdır. Bu tür cilt tiplerinde susuzluktan ölen hücrelerin doku yüzeyinde birikmesi ile cilt dış etkenlere karşı daha savunmasız olmaktadır. Bu sebeple muhakkak cilt yüzeyindeki yağı dengelemek esastır. Ciltteki yağ dengesi için de cildin ihtiyacı olan su miktarının artırılması gerekir.

            Cilt gözenekleri geniş olanlar, cilt bakımı için kozmetik ürün alırken su bazlı olmasına dikkat etmek gerekir. Gözenek sıkılaştırıcı tavsiyelerinden önce, yaş unsurunu da belirtelim, 30'lu yaşlara kadar ciltte oluşmaya başlayan cilt kırışıklıkları ve geniş gözenekler hızla çözüme kavuşturulabilirken, 30 yaş üzerinde olanlar için biraz daha meşakkatli olabilir. Eğer 30 yaş ve üzerinde iseniz komple gözenekleri sıkılaştırmak zor olacağı için sıkılaşmanın gözle görülür vaziyette olması zaman alacaktır ama bu süreçte asla vazgeçmeyin hatta gözeneklerin daha da büyümelerini gözenek sıkılaştırıcı toniklerle ve sair serumlarla engelleyebilir, sabırla devam ettiğinizde ise gözle görülür sonuçları fark edebilirsiniz.

 • Gözenek Sıkılaştırıcı Tavsiyelerimizden ilki; Caudalie Instant Detox Mask 75 ml'dir.      Bu maske içeriğindeki kahve ve çiçek ve lavanta yağı ile cildi beslerken, limon yağı ve yine lavanta yağı ile cildin yağ düzeyini dengeler. Haftada iki defa kalın tabaka şeklinde uygulayacağınız bu maskeyi 5 dakika bekletmeniz yeterlidir. Sonrasında yıkadığınız cildinizin nasıl ışıldadığını görebilirsiniz.
 • Babe Astringent Sıkılaştırıcı Tonik de yağlı ve geniş gözenekli ciltlerde ve deformasyona uğramış ciltlerde uygulamada başarı elde edilen bir gözenek sıkılaştırıcı toniktir.
 • Perrıcone MD Intensive Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik, temizlenmiş cilde düzenli kullanıldığında ciltteki gözenekleri sıkılaştırıp küçülterek, ciltte oluşan fazla yağı emen tonik cildin elastikiyet kaybına da son vererek duru bir görünüm elde etmenizi sağlar.
 • Nuxe Aroma Perfection Serum 30 ml, akzambak kökleri, hercai menekşesi ve yulaftan oluşturulan doğal içerikleri sayesinde, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Düzenli olarak sabah ve akşam kullanıldığında gözeneklerde gözle görülür bir küçülme görülür. Tıkalı gözenekler açılarak, genişlemiş gözenekler sıkılaşır ve gevşeyen gözenekler toparlanarak cildin daha genç görünmesini sağlar.
 • La Roche Effaclar Tonik akne meyilli ciltlere uygundur. Bu tonik cilt dokusunu onararak gözeneklerin küçülmesine yardımcı olmaktadır. Mikro soyucu bir özelikte olan tonik bu sayede cilde uygulama esnasında peeling etkisi de yapmaktadır. Böylece siyah nokta oluşumu da engellenerek cilt daha rahat nefes alır.

 1. hımm oldukça güzel bir ürünmüş. teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Benim favorim ürünlerden sür bekle çek çıkar pratik büyük kolaylık sevgiler canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok uğraştıranları sevmiyorum ama derinlemesine bakım gerekiyor zaman zaman

   Sil
 3. Benim favorim Zigavus Isolde anti-aging beyaz kil maskesi :)

  YanıtlaSil
 4. Gözenek sıkılaştırıcı ürünlerden hiç birini kullanmadığımı fark ettim La roche posay effaclar tonic merak ettiğim ürünlerden.

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN