2 Kasım 2015 Pazartesi

Lazer Epilasyon Merkezleri Hangi Yöntemleri Kullanıyor?


İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan epilasyon aletlerinden uygun olanı kullanmanız gerekecektir. Ülkemizde sıklıkla uygulanan bu uygulama sayesinde epilasyon merkezlerinin de kullandığı etkili yöntemler bulunmaktadır.

Lazer epilasyon cihazları cildinizde lazer enerjisi göndererek hızlı ve etkili sonuçlar verebilmektedir. Cildinize ulaşan bu enerji sayesinde istenmeyen tüylerden rahatlıkla kurtulabiliyorsunuz. Birkaç seans üzerinden yapılabilecek olan bu uygulamalar cildinizde kalıcı sonuçlar getirebilmektedir.
Farklı lazer teknikleri arasında en yaygın kullanılanlar Alexandrite ve Diode lazerlerdir. Cildin altında bulunan tüylerin köklerine yoğun bir şekilde etki eden Alexandrite, tüylerin uzamasını engellemektedir. Diode ise genel olarak aynı şekilde işleyiş görür ve uzun dalga boyu lazer enerjisi kullanmaktadır. Bu uygulama sayesinde özellikle koyu cilt rengi olan kişilerde bu durum avantaj sağlayabilmektedir. Lazer ile beraber darbe ışık teknolojilerinin kullanılması da günümüzde epilasyon merkezleri tarafından kullanılmaktadır. Lazer ile aynı şekilde çalışan bu işlemin diğer lazerlerden farkı ise lazer enerjisi yerine ışık enerjisi kullanmalarıdır.
Bilinmesi gereken bir durum da, epilasyon lazer uygulamalarının her zaman kalıcı tüysüzlük özelliğine sahip olmadığıdır. Tedavi olanların %90’lık oranının tüylerden kurtulabilmesi olasılıklar arasındadır. Çok açık renkli tüylerde başarıya ulaşılabilmesi için birkaç seans uygulamalar devam etmelidir.

Lazer epilasyon uygulamalarının avantaj ve dezavantajları da bulunmaktadır. En önemli avantajlarından biri uzun süreli ve kalıcı bir tedavi yöntemi olmasıdır. Tüyler tekrar ortaya çıksa dahi en az oranda ve çok açık renkli olarak uzayabilmektedir. Bacak, sırt ve göğüs kısımlarında da kullanabilirsiniz. Dezavantajı ise bu uygulamaların çok uzun süre önce yapılmadığı için ilerleyen süreçlerde farklı bir yan etkisinin olup olmadığının bilinmemesidir. Fakat yine de günümüzde birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Yorum Gönder

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN