9 Mart 2016 Çarşamba

EnaFarma İle Sağlıklı Yarınlar ..


Yaklaşık 10 gün önce Sevgili Melis ve Sevgili Şafak'ın daveti ile Beykoz Hidiv Kasrı'nda keyifli bir brunch eşliğinde EnaFarma ''Sağlıklı Yarınlar' lansmanına katıldım.
Hidiv Kasrı'na misavirperverlikleri ve ikramları için teşekkür ederim. Haftasonunda keyifli bir kahvaltı için mutlaka gitmenizi tavsiye ederim.EnaFarma ile bilgi dolu, doğru bildiğimiz yanlışları gördüğümüz,bilmediklerimizi öğrendiğimiz bir gün geçirdik.Günümüz firma sahibi Sevgili Meryem Özselanik'in şirket kurulumu, misyonu, ürünlerin doğma fikri ve nasıl geliştirildiği ile ilgili konuşmasıyla başladı. Merak ettiğimiz,kafamıza takılan herşeyi sorduk ve doğru cevaplarını edindik. Meryem Hanım'ın bu konudaki bilgi ve enerjisine hayran kaldım. 

EnaFarma;  2007 yılında "İnsana, doğaya ve çevreye saygı" görüşüyle çalışmalarına başlamış.
10 yıllık fitoterapi bilgi birikimiyle Türkiye'de ürettiği ürünleri İngiltere dahil bir çok Avrupa ülkesine ve Ortadoğu ülkelerine ihraç ediyor. FDA sertifikasına sahip yüksek standartlarda ürünler üretiyor.Fifoterapi nedir derseniz; hastalıklardan korunmak ve tedaviyi desteklemek amacı ile tıbbi etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bitkiler, onların etkin maddelerini taşıyan kısımları ve bunlardan hareketle hazırlanarak standardize edilmiş farmasotik formlar (tablet, kapsül, şurup ) ve bitkisel tıbbi ürünler kullanarak yapılan uygulamadır.Neden Fitoterapötikler?
Son yıllarda Fitoterapi ve doğal tedavilere bir yönelim ve tercih söz konusudur.
Başlıca nedenleri ise;
      Kişilerin hastalıklardan korunmak ve kaliteli yaşamak adına bilinçlenmesi ve doğala yönelmesi.
      Ülkelerin; sağlık harcamalarının artması sebebiyle halkı bu tarz ürünleri kullanmaya teşvik etmesi.
      Fitoterapötiklerin uygulanan tıbbi tedavinin yan etkilerini azaltarak yaşam kalitesini artırması
      Birçok etkinin bir arada olması (antiviral, antibakteriyal, dekonjestan)
      Organizma fizyolojisi ile daha kolay uyum sağlaması
      Minimum yan etki profilinin olması
      Organizmada daha uzun süreli kalıcı etkiler oluşturması

Meryem Hanım'ın ardından Ürün Müdürü Sevgili İlkur Demiray, ürünler hakkında detaylı bilgi verdi,sorularımızı yanıtladı. Kısaca sizlere de ürünlerden bahsetmek istiyorum..


Cold-Mix


Bir çoğunuz reklamlarını görmüşsünüzdür ColdMix'in.. Üst solunum yolu rahatsızlıklarında burun açıcı etki göstererek rahatlama sağlıyor, iyileşmeyi destekliyor. Mentol, reçine, alkol, kafur içermediğinden güvenle kullanılabilecek bir ürün olup sağlık bakanlığı onaylı. (Ena Farma'nın tüm ürünleri sağlık bakanlığı onaylı). 
      Bebek ve çocukların burnuna bir şey damlatmadan kullanılan bir ürün olduğu için kullanımı çok rahat. Yatarken yastığına yada okula giderken yakasın 2 damla damlatmanız yeterli. Hatta parmakkurabiye'ye birkaç gece kullandık ve rahat uyudu. Geçen gün okula giderken de yine 'akşam damlatırız annecim' dediğimde 'hayır anne okula giderken yakama da damlatabilirsin rahatsız olmam, ben okudum damlatabiliriz.'' diye tepki gösterdi :)) Biz de damlattık..

Carven 

Çocuklar dışında gribal durumlarda öksürük hepimizi yıldıran bir durum. Carven bitkisel öksürük şurubu içeriğindeki kekik ekstresi ve meyan kökü ekstersi sayesinde öksürükle savaşıyor. 

 Hepimizin büyüklerimizden bildiği viks ile rahatlatmanın aslında sakıncalı olduğunu dile getiren Meryem Hanım, viksin içeriğinde kafur nedeniyle özellikle hassas olan çocuklarda daha yoğun öksürüklere ve tıkanmalara yol açabileceğini belirtti. Çoğumuz ilaç sonrası öksürük çoğaldığında bir işe yaramadığını,iyileştirmediğini düşünürüz. Halbuki Meryem Hanım tam tersine öksürüğün de engellenmemesi,vücudun atması gerektiğini iletti. Piyasaki birçok ilacın içeriğinde yapay aroma ve tatlandırıcılar olduğunu,Carven'in ise içeriğinde Stevia (tek dogal tatlandirici) bulunan antibakteriyel ve antivirutik bir şurup olduğunu belirtti. 


    Tabii ki hemen eve gelir gelmez hafif bir gribal durum yaşayan parmakkurabiye'me içirmeye başladım. İlk zamanlardaki sıkıntılarımız birkaç gün içinde geçti. 
  Bakin Sevgili Arkadasim Jaleceanne Jale ne demis; "Mesela ben İpek'in özellikle gece öksürüklerine çare ararken, pek çok kişiden ayağının altına vicks sürmenin iyi geleceğini işitmiştim. Ve ben de uygulamıştım. Gece yatmadan önce ayaklarının altına bir miktar vicks sürüp üzerine de çorap giydirerek, öksürüğü azaltmaya çalışmıştım. Ama ne yazık ki bilmediğim bir şey varmış ki, vicksin içeriğindeki kafur maddesi özellikle çocuklarda dirençli nöbetlere sebep olabiliyormuş. Ne vicks ne başka bir şey sürmek faydalı olmak yerine zarar verebiliyormuş. "

Babi-X Zen Bitkisel Şurup


Kızım doğduktan 15 gün sonra Kolik sorunumuz başladı. 3 ay dolunca kısmen bitti ama 1 seneye yakın sıkıntısını çektik. Şimdi ikinci bebeğim için Babi-Xzen olduğunu bilmek biraz olsun rahatlatıyor. Babi-Xzen, Organik dereotu ve organik zencefil içeriyor. Dereotu güçlü bir antioksidan olup hücre hasarını önlüyor. Ayrıca gaz giderici etkiye de sahip. Zencefil mide bağırsak sistemi üzerinde etkili.Bebeğinizde gaz problemi varsa gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz damla.

Bay Bay Forte Bitkisel Damla


Bay Bay Forte Damla, melisa otu, mayıs papatyası ve ıhlamur  içeriyor. Stres oluşumunu önler, uykuya hazır olmayı destekliyor ve uykuya dalma süresini kısaltıyor.  Bu damlayı 2.5 yaşında kızı olan bir arkadaşıma hemen önerdim. Küçük bızdık gece uyku zamanı geldiğinde bir enerji kümesi haline geliyor ve resmen uyumamak için kendi kendine uykusunu açıyor. Arkadaşım damlaya başladı. İlk gün içirdikten birkaç saat sonra (gene direnmiş zilli diyorum ben :)   ) Babaya 'uykum geldi baba' demiş ve kafa küt düşmüş :)))  Ve sonuç Bay Bay :))) 


Maxerin CoolerBenim gibi beklenmedik baş ağrılarınız migren sorununuz var ise işte tam size göre bir ürün. Bu gibi durumlarda sık sık ilaç almakta baş ağrısını gideriyim derken bu sefer mide sorunlarına sebep oluyor.Maxerin, nane içerikli solüsyon ve etanol içeriyor. Ürünün ucu bilyeli.. Baş ağrınızın başlayacağını hissettiğiniz anda şakak bölgeniz ve alın bölgeniz hizasında sürerek uyguluyorsunuz. İlk başta içindeki nane sebebi ile yanma hissi oluyor.Sonrasında etkisini göstermeye başladığında hafif bir serinlik ve rahatlama hissi veriyor.Bitrin Bit Spreyi
Okul zamanı hepimizin korkulu rüyası Bit... Öncelikle şunu anlamalıyız ki Bit'in pislikle,pis saçla alakası yok. Tam tersine Bit için en güzel ortam temiz ,nefes alan saç ve saç dipleri .. Bitrin Böcek ilacı ve toksik maddeler içermeyen ve deri tarafından emilmediğinden sinir sistemi üzerinde olumsuz yan etkileri olmayan silikon bazlı ürün. Kuru saça da uygulanabiliyor,kokusuz  ve renksiz. 
Astım Hastalarında, Hamilelerde,Bebekler ve Yaralı deride (egzema ve sedefli saç derisinde) güvenle kullanılabiliyor. 
      Hatta eğer çocuğunuzun okulunda Bit durumu söz konusu olduysa ona bit geçmesini beklemeden önlem olarak kullanabilirsiniz.

Fitomed Çayları

Meryem Hanım, Tıbbi çayların neler olduğu, nası hazırlanması gerektiği,hangi çayların ne şekilde nasıl içilebileceği,hangisinin neye iyi geldiği konnusunda da bizleri bilgilendirdi.

Örneğin piyasa birçok papatya çeşdinin olduğunu ancak sadece bir çeşidinin içilebilir olduğunu, ıhlamurun yaprağı ile değil sadece çiçeğinin demlenme yolu ile içildiğinde iyi geldiğini( demleme işleminin de içindeki maddelerin uçmaması için kapak kapatılarak yapılması gerektiği ve içmek için kapağı aldığınızda etken maddeler alt kısmına çıktığı içinbardağın içine silkelenmesi gerektiğini) , hatta bitkilerin yapraklarının kaynatıldığını ama çiçek olanlarının demleme yolu ile hazırlanması gerektiğini öğrendik.

Bitkilerin açıkta değilde hava almayacak kaplarda ve ışık almayan bir yerde saklanması gerektiğini iletti.


Bizler tüm bu güzel ve farklı bilgileri öğrenirken kuzularımızda onlara özel olarak ayrılan bölümde hem kahvaltılarını ettiler hem de Palyaço ekibiyle eğlenceli vakit geçirdiler.


Her damlanın her şurubun oluşum hikayesini dinlediğimiz bilgi dolu zamanlar ve bu bilgileri aktardığı için Sevgili Meryem Hanım' çok teşekkür ederim. Kendisine, bilgisine hayran kaldım. Yine dinler miyim?Her zaman :) 
Kendisini şöyle tabir edebilirim 'Ansiklopedi gibi okuyabilirsiniz' :)

Sevgili İlknur Hanım'a ürünler hakkında verdiği bilgiler,samimiyeti ve tüm sorularımızı içtenlikle cevapladığı için çok teşekkür ederim.

Öner Bey'e ve tüm bizimle ilgilenen satış ekibine çok teşekkür ederim.

Ve tabii ki EnaFarma 'Sağlıklı Yarınlar' gününe davet ettikleri ve bu organizasyonu düzenledikleri için Sevgili Şafak ve Sevgili Melis'e çok teşekkür ederim. 

PS: örneklendirme konusunda yardimci olan arkadaşım Sevgili Jaleceanne Jale'ye de opucuklerimi gonderiyorum 😊 Onun yazısını da okumayı ihmal etmeyin😉

 1. Çok güzel bir etkinlik olmuş çocukların fotoğrafları çok eğlenceli:)

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar güzel ve faydalı bir lansman olmuş canım, sen de harikasın :)

  YanıtlaSil
 3. Ayaklarına ve kalemine sağlık canım
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel ve faydalı bir etkinlik olmuş ♥

  YanıtlaSil
 5. GÜZEL VE FAYDALI ETKİNLİK OLMUŞ bende gelicektim ama sömestre denk gelmesi ve misafirlerim olmsı sebebiyle gelemedim. :)

  YanıtlaSil
 6. Harika bir lansman olmuş sayende bizde bilgilenmiş olduk canım :)

  YanıtlaSil
 7. Katılıp tanıştığıma çok sevindim firma lansmanlarından biri oldu.Şu C harfi gibi çıktığım fotoğrafıma da pek güldüm :)

  YanıtlaSil
 8. Ne kadar da güzel bir lansmanmış.

  YanıtlaSil
 9. Eline sağlık canım :)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN