10 Mart 2017 Cuma

Önce Kadın Sonra Anne ile 23 Nisan Blogger Etkinliği

Hamilelik ve doğum nedeniyle buralardan epey uzak kaldım. Birikmiş olan yazılarımı ve  geçirdiğim zamanlar içerisinde neler yaptığımı sizlerle paylaşacağım. 
Doğum öncesi ve sonrasında katılıp yazamadığım 3 güzel gün oldu.Bunlardan ilki Nisan 2016'da katıldığım Sevgili Melis'ciğimin etkinliği.. 
Yazalı epey süre oldu ancak resimleri yükleyip (bu arada laptopımda kırılmıştı çünkü :( henüz yeni bir laptopım yok... bazı tuşları - usb girişleri çalışmayan eski bir laptopla yazmaya çalışıyorum. Yazacağım tüm etkinlik ve ürünlerle ilgili resimlerime de ulaşamıyorum.
 Lütfen bu yüzden noktalama işaretleri konusunda eksiklerin kusuruna bakmayın ... )
 Yazıyı resimleri ekleyip o zaman nasıl yazdıysam öyle paylaştım 
ve okumanızı bekliyor :) 

**********************

  
Geçtiğimiz ay doğum öncesi son 2 güzel organizasyona katıldım. Bunlarda ilki Önce Kadın Sonra Anne blogunun sahibesi Süslü Melo diye de tanıdığınız Sevgili Melis'in 23 Nisan için organize ettiği Anne Çocuk Blogger etkinliğiydi. 
Etkinlik Altıntepe'de yer alan Muzipo Kids'te gerçekleşti. Çocuklar için düşünülmüş ve seçilmiş çok güzel bir yerdi. Bahçede bize özel hazırlanan bölümde etkinlik için gelen firma sahiplerini dinleyip sohbet ederken,kuzular oyun abileri ile eğlenceli vakit geçirdiler..


Etkinlik için cicim Esra ile buluştuk ve kuzularla keyifli yolculuk sonrası mekana ulaştık. Tanıdığım blog yazarı arkadaşlarımla birlikte olmak,yenileri ile tanışmak tam da yaz havasında Muzipo Kids'in bahçesinde çok iyi geldi :)

Etkinlik Sevgili Melis'in açılış konuşması ile başladı. Anne olmanın,kadın olmanın hayat içerisinde ve bu iki olgunun içerisinde koşuşturmacalarımız arasında kendimiz olmanın ve kendimize zaman ayırmanın öneminden ve gerekliliğinden bahsetti. Aslında o kadar haklı ki !! Bi düşünün çoğumuz belki de çoğu zaman öncelikleri hep başka şeylere veriyoruz,kendimiz için nasıl olsa bir fırsat bulunca yaparım deyip, aslında elimizde olan fırsatı değerlendirmiyoruz. Ben de bunu çok yapıyorum .. Kendimizi mutlu ettiğimiz zamanlara sahip olduğumuzda,yarattığımızda kalan zamanlarda yanımızdakileri ve hatta yine kendimizi de onlarla birlikte daha mutlu edebiliriz belki de di mi? Etkinlikte az önce de bahsettiğim gibi çeşitli firma yetkilileri de bizimleydi.  İlk konuğumuz  2anne1mutfak youtube kanalının sahibelerinden biri Sevgili Defne Hanım'dı. Bizleri kanalın kurulumu ve içeriği hakkında bilgilendirdi. Anne,bebek,çocuk üzerine aklınıza gelebilecek,merak ettiğiniz herşeyi bulabileceğiniz,sorabileceğiniz bir kanal.. Hatta ben hastane çantası hazırlarken videolarından tüyo almadım değil :) Şimdi de merak ettiğim konularda hemen videoları var mı diye kanalı gözden geçiriyorum..


Diğer bir firma yine kadın girişimci olan Sevgili Nüket Hanım'dı. Ambalaj tasarımcısı olan Nüket Hanım kendi markasını yaratmaya karar vermiş ve iyi ki de yapmış. Ortaya İmagnetfun ortaya çıkmış. Firmanın ürünleri, çocukların hayal gücü ve yaratıcı yetenekleri geliştiren mıknatıslı oyun ve zeka kartları .. 
Piapolya mıknatıslı oyun kartlarını bizçok sevdik :)

Yeni tanıdığım bir firma Yapira Yaratıcı Piramitler yaratıcısı ve kurucusu Sevgili Nurhan Hanım da bizlerleydi. Yapira tasarımı ile 2010 yılında ödül almış bir oyuncak.  3 yaş üstü çocuklarda farklı şekiller yaratılarak 3 boyut algısının da gelişmesine katkıda bulunuyor. Yapira , Üstün Zekalılar Enstitüsü tarafından da tavsiye ediliyor.

Daha önce sizlere burada bahsettiğim Enafarma firmasından Sevgili Nihal Hanım da aramızdaydı. Bitkiler ve kullanımı konusunda kesinlikle ilk olarak güvendiğim ve aktarılan bilgilere göre artık hareket ediyorum diyebilirim :)


Sevgili Gülşah Hanım hem bir anne hem bir psikolog hem de Muzipo Kids Altıntepe sahibesi. Gülşah Hanım, bu işe girişmesinden ve oğlundan bizlere bahsetti. Çocuklara ve işine olan sevgisini kendisini gördüğünüz anda anlıyorsunuz. Güzel ve içten misfirperverliğiniz için çok teşekkürler :)

Zaman zaman uman bir kişinin yardımına desteğine ihtiyaç duyarız yada bunu bile farkına varmayız. Tam da kadın,farkındalık ve hayattan bahsederken bu konularda uzman olan biri de bizimleydi. Sevgili Uzman Psikolog Mine Tezcan ile Farkındalık üzerine konuştuk. Ve farkettim ki dakikalarca onu dinleyebilirim :)


O gün ikramlarıyla bizlerle olan firmalarımız; Özel günlerimizin vazgeçiilmez tadı Sevgili Tatlımo ve çeşit çeşit kurabiyelerine bayıldığım Sevgili Uneller'e çok teşekkürler . 
Diğer ikramlıklar için Sevgili Meli'cim ellerine sağlık ve içecekler için teşekkürler Muzipo Kids Altıntepe :)Gün Sevgili Melis'in yine çocukların çok sevdiği masal anlatımı ile sona erdi. Melis'in birbirinden güzel masalları seslendirdiği Masalcı Melo Youtube kanaa mutlaka abone olun... Evdeki kuzulara artık masal anlatmak/dinletmek Masalcı Melo ile çok kolay :)

Yazımı Melis'in ve konuk firmaların hediyeleri ile sonlandırmak istiyorum.Bize ve çocuklara bu harika günü hediye ettiği için Sevgili Melis'ciğime çok teşekkür ederim...
 Yeni organizasyonlarını dört gözle bekliyoruz canım :)
  


  1. hoşgeldin :-)) göbüşün de çok tatlıydı o gün zaten...

    YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN