21 Haziran 2017 Çarşamba

BİODERMA ÜRÜNLERİBioderma eczacı Jean Noel Thorel’in 1970’lerde yaptığı çalışmalar ve biyolojiden güç alan dermatoloji düşüncesinin ortaya çıkışı sonucu temelleri atılan bir firmadır. İlk ürünü olan Node Şampuan ile dermokozmetik dünyasına sağlam bir adım attılar. Deterjan içermeyen anlamındaki Non Detergence kelimesinden gelen ürün saça zarar vermeyerek temizlik sağlayan ilk şampuan formülü olarak tanındı. Sonrasında firmanın ürettiği birçok ürün de bu ilk şampuandan yola çıkılarak geliştirildi. Uzman doktorlar ile işbirliği içerisinde tasarlanan ürünler vücudun doğal yapısını koruyarak çözüm sunmayı hedeflemektedir. Kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik testlerden geçirilerek garanti edilen ürünler üretilmektedir. Bioderma cildin doğal formunu etkilemeden çevresinde yer alan şartlara uyum sağlamasını ve sorunlardan arındırılmasını amaçlamaktadır. Firma 2001 yılından sonra 100’e yakın ülkede tanınarak farklı yapılara uygun ürünler üretmiştir. Bioderma vücut sorunlarını çözebilmek için sağlığın ön planda olduğunu düşünerek formüllerini geliştirmektedir.
Tüm çalışmaları cildin sağlıklı yapısı ve bunu etkileyen faktörler üzerine sürdürülmektedir. Ürünler cildin doğal yapısını geri kazandırma, koruma ve onarma hedefleri ile tasarlanmaktadır. Bioderma’ya ait tüm formüller biyologlar ve dermatologlar tarafından oluşturulmaktadır. Formüller cilt toleransını olumlu etkileyecek şekilde ve direnci arttırmaya yönelik geliştirilmektedir. Formüllerin içeriğinde kullanılan bileşenler dermatolojik olarak kabul görecek şekilde seçilmektedir. Klinik testlerden geçirilen ürünler onaylandıktan sonra hizmete sunulmaktadır. Bioderma Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Ortadoğu ve Okyanusya’ ürünlerini kullanıcı ile buluşturmaktadır.
Biyolojiden güç alan dermatoloji felsefesi ile yola çıkan ve ürünlerini oluştururken cildin tedavi edilmesinin yanı sıra doğasını yeniden kazandırma düşüncesini benimseyen Bioderma cilde dost formüller tasarlamaktadır.
Dermatolojinin tüm dünyada gelişmesine destek olma amacı ile 2011 yılında kurulan Bioderma Vakfı dermatologlarla birlikte çalışarak yeni araştırmalar yapmaktadır. Dermatolojiye ait bilgilerin dünyanın her yerinden doktora ulaşması ve yeni ilerlemeler elde edilmesi adına çeşitli çalışmalar sürdürülmektedir.
Bioderma ürünlerine baktığımızda ihtiyaçlara ve vücudun kısımlarına göre kategorize edilen bir skala karşımıza çıkmaktadır. Bu kategorileri aşağıdaki şekilde değerlendirebiliriz.
Yüz için:
·        Temizleme
·        Bakım yapma
·        Besleme
Vücut için:
·        Temizleme
·        Bakım yapma
·        Besleme
Bebek, çocuk ve anne için:
·        Temizleme
·        Bakım yapma
·        Koruma
·        Nemlendirme ve yatıştırma
Güneş bakımı için:
·        Hazırlama
·        Koruma
·        Onarma
Saç ve saçlı deri için:
·        Temizleme
·        Bakım yapma

Biodermanın ürün serilerine baktığımızda ise aşağıdaki gibi bir seri görmekteyiz.
·        Sensibio- Hassas Cilt
·        Hydrabio- Nemsiz Cilt
·        Atoderm- Çok Kuru Cilt ve İleri Cilt Kuruluğu
·        Sebium- Karma ve Yağlı Cilt
·        Node- Saç ve Saç Derisi
·        Abcderm- Pediatrik Dermatoloji
·        Photoderm- Güneş Koruması
·        Whıte Objective- Cilt Aydınlatma
·        Cıcabio- Cilt Onarım


Birçok konuda cilt yapılarına ve duyulan gereksinimlere uyumlu formül geliştiren Bioderma dünya çapında cilt bakımı için tercih edilmektedir. Cildin doğallığını koruyarak tedavi sürecine destek olan ürünler uzmanlar tarafından geliştirilmektedir. Özellikle hassas ve atopi eğilimli cilt yapılarının ihtiyaçları düşünülerek elde edilen formüller ürünlerin yoğun bir talep görmesine neden olmaktadır. Uzman ekipler tarafından ortaya çıkarılan ürünler sorunları çözme hedefi ile tasarlanmaktadır. Bioderma her gün bir adım ilerleme kaydeden teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip ederek araştırmalarına bu doğrultuda yön vermektedir. 
 1. Bioderma ürünlerinden H2o misel suyu makyaj temizlemede kullandım ve oldukça memnun kaldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. onu ben de deneyeceğim hep aklımda ama hepte almayı unutuyorum:))

   Sil
 2. temizleyici konusunda bioderma kendini aşmış durumda kullanıpta memnun kalmayan yoktur herhalde

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN