16 Eylül 2017 Cumartesi

Dermacover Minerals Anti-Aging Fondöten

Dermacover Minerals Anti-Aging Fondöten
Uzun zamandır yazmak istediğim ama bir türlü fırsat bulamadığım bir fonfötenden bahsetmek istiyorum bu kez. Yazın güneşten nasibimi aldıysam ve bronzlaştıysam fondöten kullanmıyorum hafif bir allık yetiyor. Ancak kışın ve bronz değilken kesinlikle fondöten makyaj malzemelerimin arasında yer alıyor. 
Böyle zamanlarda  Dermacover Minerals Anti-Aging Fondöteni bir süredir kullanıyorum.  Dermacover  Estepharma firmasının markası. Bu marka ile Sevgili Esra'nın #ozgurlukkadinlabaslar etkinlğinde tanıştım.
Fondötenin hoşuma giden özelliklerinden ilki mineralli oluşu ve içinde 30 spf güneş koruyucu olması. Bu sayede hem yazın hem kışın güneşin  UVA ve UVB ışınlarından korunmuş oluyorum. İkinci özelliği ise normalde bazı fondötenler deriyi kapatıp hava almasını engeller, Dermacover Mineral fondöten ise %98 oranında oksijen geçişini sağlıyor. Anti-Aging özelliğinin yanı sıra medikal tedavi sonrası iyileştirmeyi hızlandırıcı özelliğe de sahip. Dermatologların makyaj yapması yasak olan hastalarına hem koruyucu hem de  makyaj yerine kullanmaları için tavsiye ettiği bir ürün. Kullanım öncesi araştırırken bu konuda birkaç yazıya denk geldim. Yalnız cilt sorunu ile ilgili tedavi görülen sırada bu ürün doktor tarafından tavsiye edildiyse,sadece bu ürünü sürmeniz gerekiyormuş.
Vitamin C, Vitamin E içeriğiyle de  elastikiyet üretimini arttırıp, çizgi ve kırışıklık görünümünü de azalttığı belirtiliyor. Devamlı makyaj yapan biri olmadığım için bu konuda bir yorum yapamıyorum. Tedavi edici özelliğinden dolayı bu konuda da etkili olabileceğini düşünüyorum.


Hassas , akneli ve leke eğilimli ciltler için de uygunluğu özellikleri arasında.
Yüzüm özellikle son bir kaç yıldır çok lekelendi ve bir türlü geçiremediğim sivilce izlerim bulunuyor (resimde görüldüğü üzere ellerimde de  :( ). Kullandığım zamanlarda herhangi bir ters reaksiyon görmedim. Kapatıcılığı orta derecede diyebilirim. Bazı fondötenlerde yaşadığım yapış yapış yada dayanamadığım ağır koku gibi bir durum söz konusu olmadı. 
Dermacover Minerals Anti-Aging Fondöten
30 ml. Şeffaf pompalı şişesi sayesinde ambalaj içerisinde ne kadar kaldığını görebiliyor ve istediğiniz miktarda kullanabiliyorsunuz. Yumuşak yapıda olduğu için sürümü ve dağılması çok rahat oluyor.  Sürdüğünüzde yüzünüz hafif parlıyor.
Bendeki rengi 'SAND'.. Çok aşırı olmamakla birlikte yüzüme verdiği bronzluğu ve parlaklığı sevdim. 

Dermacover Minerals Anti-Aging Fondöten

Dermacover fondötenin Antiaging ve Blemish Control iki ayrı çeşidi ve 6'şar rengi bulunuyor.

Dermacover Minerals Fondöten renkleri

Fiyatı kozmetik satan sitelerde 140 tl - 200 tl arası değişiyor .Özellikleri nedeniyle fiyatının yüksek olduğunu düşünüyorum. İndirim veya kampanyalı satışlarda kesinlikle fırsat verilmeli.
Mineral kozmetik kullanmayı seviyor ve tercih ediyorsanız denemenizi tavsiye ederim.

Yeni yazıda görüşmek üzere :)

 1. Özellikleri va yapısı gayet güzelmiş fakat fiyatı biraz tuzlu geldi. Mutlulukla kullanın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet fiyatı uygun olsa daha çok tercih edileceğini düşünüyorum ben de,teşekkürler :)

   Sil
 2. İlk kez gördüm ben de bu markayı :)

  YanıtlaSil
 3. çok güzel duruyor canım iyi günlerde kullan

  YanıtlaSil
 4. Performansı bence oldukça başarılı ,güle güle kullan.

  YanıtlaSil
 5. Renk tonu güzelmis 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yanık ten veren ürünleri seviyorum :)

   Sil
 6. Hem kozmetik hem de onarıcı etkisi olan dermokozmetik ürünleri çok beğeniyorum...

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN