11 Eylül 2017 Pazartesi

Doğa Dostu U Green Clean Temizlik Ürünleri

U Green Clean Temizlik Ürünleri

Merhaba,

Artık her ihtiyaçta kozmetik olsun,gıda olsun yada temizlik ürünleri olsun bir doğaya dönüş başladı bu bilinç sanırım gün geçtikçe daha da herkes tarafından sahiplenilecek ve kimyasallarla ne kendimize ne de doğaya zarar vermeyeceğiz diye ümit ediyorum. Bu konudaki sertifikalı bir marka olan  U Green Clean temizlik ürünlerini daha önce duymama rağmen ilk kez Sevgili Şafak ve Fatma'nın 23 Nisan etkinliğinde tanıştım. 
U Green Clean markası hepimizin bildiği farklı markalardaki ürünlerini kullandığı Uzay Kimya'ya ait. 1983 yılında Türkiye'de bulunmayan ve insan sağlığına zarar vermeyen temizlik ürünleri üretmek üzere kurulan Uzay Kimya 30 yılı aşkın tecrübesi ile 2007 senesinden beri petrokimyasallardan uzak bitkisel içerikli hammaddelerle ürünler üretmeye başladı. 2014 yılında da Türkiye'de ilk olarak Eco Garantie Organik Sertifikası'nı almıştır. Bu belge dünyanın ekolojik dengesini bozmadan üretim yapan ve belirli kriterlere uyan firmalara verilen dünyaca kabul gören bir belge. 

Gelelim U Green Clean ürünlerine;  Etkinlikte firmamız bize çamaşır suyu ve sıvı bulaşık deterjanı göndermişti. 
U Green Clean Çamaşır Suyu
Her ikisinin de kokusu öncelikle hoşuma gitti onu belirtmek isterim. Çamaşır suyunda normallerinde aldığınız o burnunuzu boğazınızı yakan ağır koku bulunmuyor. Tam tersine bana çok güzel bir ağaç kokusu gibi geldi. Her iki ürün de jel kıvamında. Çamaşır suyu hem ev temizliğinde hem de çamaşırlarda kullanılabilirmiş. Ben sadece ev temizliğinde kullandım. Tüm yüzeylerde kullanabiliyorsunuz. Evde yerlerde yuvarlanan bir ufaklık varsa rahatlıkla kullanabileceğiniz bitkisel bir ürün. Cilt temasında herhangi bir alerjik durum söz konusu olmadı. Diğer çamaşır sularında olduğu gibi kullanımından sonra kokusu  çıksın diye de evi havalandırmanız gerekmiyor. 
U Green Clean Sıvı Bulaşık Deterjanı
Bulaşık deterjanı da aynı şekilde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ürün. Çok güzel hafif bir portakal kokusu var. Temizlik derecesi güzel kalıntılardan rahatlıkla bulaşıkları temizliyor. Çok aşırı köpürmüyor. Zaten çok köpürmesi çok iyi temizliyor anlamına gelmiyor. O köpüklerden de arındırmak bir dert :) Yani bulaşıklar rahat durlanıyor.


U Green Clean Sertifika
U Green Clean ürünlerinin genel özelliklerine bakacak olursak;

**ECO Garantie Organik Sertifikalı.
**Vegan ( yani hayvansal hammade içermiyor).
**SLES, KLOR, GDO, Paraben, Sentetik parfüm ve Fosfat gibi kimyasallar içermiyor.
**Kalıntı bırakmıyor.
**İçeriğindeki tüm hammedeler doğada parçalanabilir özellikte. 

Evinizde bitkisel içerikli ve kimyasallardan uzak bir temizlik ve bakım ürünleri arayışındaysanız U Green Clean  bu tarz ürünlerde size önerebileceğim bir marka. 


U Green Clean Temizlik Ürünleri 
U Green Clean ürünlerine internet satış sitelerinden, organik ürün satan dükkanlardan ve Carrefoursa/Metro/Hakmar/Özhan/Özkuruşlar marketlerde ulaşabiliyoruz. Detaylarını görmek için U Green Clean sitesini inceleyebilirsiniz.Ben de merak ettiğim diğer ürünleri konusunda bir Carrefour turu yapmayı düşünüyorum :)

Siz daha önce U Green Clean denediniz mi yada bu tarz içerikli denediğiniz ürünler var mı?

Yeni yazıda görüşmek üzere... 1. İnsanların duyarlılık seviyesi artıyor . Eminim daha fazla talep vardır şu an bu tür ürünlere.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umarım daha da olur yoksa doğa için ve sağlığımız için çok geç olacak dönemler uzak değil maalesef

   Sil
 2. İlk kez gördüğüm bir marka, bilgi için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. rica ederim cnm ben de ilk kez denedim ve beğendim:)

   Sil
 3. Bu çok iyi bir haber. Ben çok çamasir suyu kullanirim ama kokusu rahatsiz ediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beni de çok rahatsız ederdi. doğa dostu ürünlerle tanıştıkça artık kullanmıyorum. zaten insan kullanmak istemiyor :)

   Sil
 4. Dogal urunlerin artiyor olmasi cok sevindirici. Ben de farkli bir markanin urunlerini kullaniyorum. Bizler kullandikca firmalar da birbiriyle yarisip kimyasallardan arinır ins.

  YanıtlaSil
 5. ben de aynı fikirdeyim cnm, farklı doğa dostu ürünleri ben de kullanıyorum. bazıları sabit kullandıklarım green clean de bunlardan biri olacak belli oldu :)

  YanıtlaSil
 6. bu markayı bilmiyordum deneyeceğim.

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN