4 Kasım 2017 Cumartesi

Kenton Ön Pişirilmiş Kurufasulye Ununu Denediniz Mi?

Kenton Ön Pişirilmiş Kurufasulye Unu

Merhaba,
Bugün sizlere yine kozmetik dışı bir deneyimle geldim ..
Kenton firmasını artık bilmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya çıkardığı Ön Pişirilmiş Bakliyat Unları'ndan Kurufasulye ununu denedim. 
Bakliyatlar bildiğiniz gibi protein ve lif açısından zenginler. Tüm çocuklar hatta biz büyüklerden de bakliyatlara burun kıvıranlar oluyor :)
 İşte bu noktada sevdirmek yada sevmeseler bile yedirebilmek için Kenton'un çıkardığı bakliyat unları biçilmiş kaftan oluyor.

Kenton Ön Pişirilmiş Kurufasulye Unu
Kenton Önpişirilmiş unların tüm besleyici özellikleri korunarak haşlama, kurutma ve öğütme aşamalarından geçerek üretilmiş. Dilediğiniz her yemekte kullanabilirsiniz. İster kurabiye,ister çorba,ister köfte veya ister kahvaltıda. Tekrar kaynatma yada ezme işlemi gerektirmiyor un halinde olduğu için ve kullandığınızda yaptığınız yemekte herhangi bir kurufasulye kokusu almıyorsunuz. 

Kenton Ön Pişirilmiş Kurufasulye Unu
Ben de bizim evde bakliyat pek tüketilmediği hem de dendiği gibi farklı bir yemeğin içinde kullanıldığında tadı yada kokusu oluyor mu denemek için pankek yaptım. Sonuç mu? Bayıla bayıla yediler :) Pankek tarifi vermeyeceğim sadece kullandığınız unun bir kısmını kuru fasulye unu olarak ekliyorsunuz. Diğer herşey aynı. 

Kenton Ön Pişirilmiş Kurufasulye Unu
Bakliyat unlarının Kuru fasulye dışında nohut ve sarı mercimek  unu çeşitleri de var. Ayrıca gulutensiz oldukları için Gluten hassasiyeti olanlar için de tercih edilebilecekler.

Siz de denemek isterseniz tarifler için www.mutfaktaonaguvenirim.com bu konuda yardımcı olmak üzere sizleri bekliyor..


Şimdiden afiyet olsun :)
  1. bende keklere koyuyorum çok severek yiyorlar. Size de afiyet olsun

    YanıtlaSil
  2. Sanırım bakliyatları seven bir aile olarak bu tür ürünlere gerek kalmıyor bizde..

    YanıtlaSil
  3. Nohut unu var bende de, onu deneyeceğim hafta sonu :)

    YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN