18 Kasım 2017 Cumartesi

Peloid Pelomin Cilt Bakımı Maskesi ve Termal TonikPeloid Pelomin Maske

Merhaba,

Yaklaşık 1.5-2 ay önce denemeye başladığım ve her hafta rutinim haline gelen bir cilt bakım setinden bahsedeceğim sizlere..  Peloid Pelomin Cilt Maskesi ve Toniği..
Aslında birkaç yıl önce sevgili Esra'nın ( Kırık Şemsiye Blog) etkinliğinde karşımıza çıkmıştı. Ancak ben bu maskenin de içinde olduğu bir poşeti kaybedince maalesef deneme imkanım olmamıştı ve merak ediyordum. Bana gelene kadar da sosyal medya üzerinde okuduğum gördüğüm yorumlarla daha da merak etmeye başlamıştım ve nihayet ben de deneme fırsatı buldum.


Peloid nedir derseniz ; Peloid; jeolojik ve biyolojik olaylar sonucu uzun bir zaman diliminde oluşmuş organik ve inorganik maddeler olarak tanımlanmaktadır. Doğada ince tanecikli halde bulunabildikleri gibi, bazı ön hazırlık işlemleriyle ince tanecikli hale getirilirler. Peloidlerin kullanımı için yeterli miktarda termal veya mineralli su karıştırılarak uygun yoğunluk, kullanım sırasında uygun sıcaklık sağlanır. Peloidler çamur banyosu ve bölgesel uygulamalar şeklinde bir dizi hastalığın tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak geçmişten günümüze bakım ve tedavi amaçlı olarak kullanılıyor.
 Peloid Terapi ise, günümüzde bilimsel olarak kanıtlanmış doğal cilt bakımı anlamına geliyor. Kaynaklar eski Mısırlıların Nil çamurundan güzellik, bakım ve tedavi amaçlı yararlandıklarını belirtiyor. PELOID TERAPİ, günümüzde bilimsel olarak kanıtlanmış doğal cilt bakımı anlamına geliyor. Kaynaklar eski Mısırlıların Nil çamurundan güzellik, bakım ve tedavi amaçlı yararlandıklarını belirtiyor. 
Peloid Pelomin Maske

%100 doğal olan Peloid Pelomin Maske içeriğinde Magnezyum, Potasyum, Sodyum, Sülfat, Bikarbonat ve Kalsiyum mineralleri bulunduruyor.
Dermatolojik olarak test edilmiş ve tüm cilt tiplerine uygun olan Peloid Pelomin , cildi canlandırır,sıkılaştırır,dolgunluk ve parlaklık kazandırır.Ph değerini ve nem dengesini korur. Hücre yenilenmesine, Siyah nokta ve cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda hipoalerjenik bir ürün.
Peloid Pelomin Maske
Peloid pelomin maskenin kokusu yok  Kolayca sürülebilecek bir yapıda. Sürdükten bir süre sonra kurumaya başlıyor. Benim gibi yağlı/karma ciltliyseniz 0-25 dakika, normal ciltlere 15-20 dakika, kuru ciltlere ise 10-12 dakika uygulanması öneriliyor. Ben 25-30 dk tuttum. Baya kurudu ve gerildim. Yıkamayla da cildinizden çok rahat gidiyor,uğraştırmıyor. Yanaklarımda pembelik oldu yıkadıktan sonra. Herhangi bir yan etkisi kesinlikle olmadı.


Peloid Pelomin Maske

Tüp formunda ambalajlı  (ağız kısmı ilk açılımına kadar korumalı )olanlar  ile 100 ml. 34.90 Tl, 250 ml. 49.90 Tl iki gramajda. Kase formunda ise 500 ml. 64.90 Tl. .. Ayrıca tüp tercih etmeyenler için tek kullanımlık 12 paketten oluşan Peloid Pelomin Yüz Maskesi de seçenekler arasında 39.90 Tl


Peloid Pelomin Termal Tonik

Peloid Pelomin Termal Tonik ise;kokusu çok hoşuma gitti. İçeriği maskede belirttiğim tüm maddeler bulunuyor. Maskeyi uyguladıktan sonra pamuğa sıkarak maske uyguladığım bölgeyi siliyorum. Maske resmen cilt altındaki kirleri de açığa çıkarıyor. Tonikle ise tamamen hepsi gidiyor :) Biraz bekledikten sonra toniği tekrar sıkıyorum ve öylece bırakarak cildimin emmesini bekliyorum. En son olarakda nemlendiricimi sürüyorum. Tonik spreyli şişede 200 ml. 34.90 Tl..Peloid Pelomin Termal Tonik


Maske ve cilt uygulamasından sonra cildimin nefes aldığını,arındığını ve pamuksu olduğunu hissettim. Her ikisini de Yüzünüz dışında vücudunuzda istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. 
Ürünleri incelemek için Peloid Pelomin 'nin sitesine bakabilirsiniz.

Ve diyorum ki Tuzla kaplıcalarına gidemiyorsak o bize gelsin :)


Peloid Pelomin ürünlerinden siz denediniz mi?


 1. Maskesini severek kullanıyorum <3

  YanıtlaSil
 2. maske de güzel ama benim favorim o termal tonik çok beğenmiştim...

  YanıtlaSil
 3. Şu siyah nokta ve lekeleri gerçekten kökten yok eden bir ürün bulsam gam yemeyeceğim valla...

  YanıtlaSil
 4. Ne kadar güzel ve detaylı anlatmışsınız ürünü çok merak ediyordum bütün kafamda ki soru işaretleri gitti :)) emeğinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 5. Bu ürüne instagram sayfamdan ulaşabilir, sipariş verebilirsiniz. @natura.cool

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN