24 Nisan 2018 Salı

Doğanın mucizesi Bal ; BinboğaBinboğa Bal
Doğanın bence bize en büyük armağanı bal. Bal, çiçeklerde nektar olarak bilinen sıvının arıdaki enzimlerle birleşmesiyle ortaya çıkıyor. Arı balı bu şekildeki balı kovandaki peteklere boşaltır. Sıvısı buharlaşan bal,  işçi arılar tarafından peteğin ağzını kapatmasıyla,aldığımız bal haline gelmiş oluyor. 

Balın faydaları saymakla bitmez. İlk olarak güçlü bir bağışıklık kuvvetlendirici ve koruyucudur. Bakteri ve mantar gelişimini önlemesi,yaraları iyileştirme, hücre yenileme özelliği sayesinde de birçok kozmetik ürününde kullanılır. 
Bal bu kadar faydalı iken, bu kadar lezzetli iken onun lezzetini bilmemek mümkün mü? Peki hangi bal? 

Binboğa Bal, Türkiye'de ilk ve tek kooperatif balı üreten bir firma.  Kooperatif, 1973 yılında arıcı ailelerin bir araya gelmesi ile oluşturulmuş. Kozan 'da yer alan Kooperatifte Türkiye'nin farklı bölgelerinde arıcılık yapan aileler yer alıyor. Bulundukları yöreler 950 nektarlı ve polenli bitki çeşidi ile dünyanın en zengin florasına sahip.Üretilen tüm ballar , yüksek teknolojideki laboratuvarlarda test edilip,  Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygun olarak sofralarımıza geliyor. 


Binboğa Bal

Binboğa Bal tarafından 850 gr.,460 gr., 350 gr., 240 gr. cam kavanoz Çiçek ve Çam Balı, 850 gr.,460 gr., 350 gr. cam kavanozlarda Keten&Kekik Balı üretilmekte. Ayrıca  40 g  tek kullanımlık paketler ve tüp ambalajlı olanlar bulunuyor. Tüp ambalajı olanlar çocukların tuttuğu takımın  renkleri ile  beslenmesine atmalık sevimlilikte :)

Çiçek Balı; Besleyici ve koruyucu bir bal çeşididir.
Çam Balı; solunum yollarına, sindirim sistemine faydalıdır. Ayrıca her sabah ılık su ile karıştırılarak aç karnına içildiğinde, kilo verdirme özelliğine sahiptir.
Keven&Kekik Balı; Keven balı antibakteriyel özelliğe sahiptir.. Kan yapıcı özelliğe sahiptir. Kalp adalesine faaliyet ve zindelik vermnesiyle, kalp hastalarına önerilir. Alerjik hastalıklarda zor ve meşakkatli tedavilerin yerine kullanılan alternatif bir tedavi ürünüdür. İhtiva ettiği A, B, C ve diğer vitaminler ile mineraller insana kuvvet ve zindelik verir. Antioksidan özelliğine sahiptir. 


 Bildiğiniz gibi piyasada birçok bal satılıyor. Yada bal adı altında birçok ürün yer alıyor. Önemli olan doğru, kaliteli, gerçek bal olması. Faydası olsun derken, zararlı olmaması için doğru marka bal tükenmeye dikkat edilmeli diye düşünüyorum. Yeni tanıştığım ve size de aktardığım araştırmam sonucu Binboğa Ballarını güvenle tüketebilirsiniz. Gerçek bal tadını,lezzetini ve koruyuculuğunu yaşayabilirsiniz. 


Binboğa Bal

Evimizin minik beyi her sabah ve gece yatmadan bir kaşık Binboğa Ballı sütünü büyük bir keyifle içiyor. Mevsim geçişleri çocuklar için hep hastalık zamanıdır bilirsiniz. Boğaz ağrısı, direnç düşmesi vb. durumlar yaşadığımız ablamız için de artık Binboğa Keten&Kevir balımız sabah sütlerimizin içinde yerini aldı.

Bir yerde okumuştum; bir arı ortalama 7 hafta yaşıyormuş ve bu kısacık hayatı süresince yalnızca bir çay kaşığı bal yapabiliyormuş.  'Arılar yok olursa, hayat biter' inancında biri olarak,bu inanılmaz bilgiyi okuyunca Bal'ın, Arıların ve Binboğa Bal ailesinin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anladım.

Binboğa Bal denediniz mi? Nasıl buldunuz?

Sevgiler ...  1. Güvenerek ve sevsrek tükettiğim bir marka. Özellikle Keven&Kekik balı çok güzel

    YanıtlaSil
  2. Kesinlikle mucize bir besin bal.. Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi bizim. Şifalı günlerde tüketin Nihan'cım :)

    YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN