7 Mayıs 2018 Pazartesi

Cosmed Ultrasense CC Cream Spf20

Cosmed Ultrasense  CC Cream Spf20

Merhabaaaa,

Bir kullandım bitti ürünü ile sizinleyim bugün. Cosmed Ultrasense Color Correcting CC Cream Spf20 /Cosmed Renk Eşitleyici CC Krem.

Öncelikle CC Krem nedir onu bir anlayalım. CC Krem açılımını ile 'Color Correcting' yani renk düzenleyici anlamına gelir. CC kremler nemlendirici özellikli hafif /orta yapılı  (markaya göre değişiklik gösteriyor) cilt rengini düzenleyici kremlerdir.

Cosmed 1984 yılında kurulmuş bir Türk firması. Bugüne kadar denediğim ürünlerinin çoğunu sevdiğimi söyleyebilirim. Buna CC Krem 'de dahil oldu :) CC Kremin 2 tonu var Light ve Medium. Bendeki Medium ve cildimle uyum sağladı.


Cosmed Ultrasense  CC Cream Spf20
Yapısı ne yoğun ne değil. Renk tonunu ve cildimle bütünleşmesini sevdim. Yağlı bir his bırakmaması da oldukça iyi benim için. Kokusu rahatsız edici değil aksine hafif bir koku olmasını güzel. Kullandığım zamanlarda da kusma veya ağırlık yapmadı. Herhangi bir iritasyon olmadı. Renk tonu itibariyle cildime güzel bir  bronzluk verdi diyebilirim.


Cosmed Ultrasense  CC Cream Spf20
Cilt rengini eşitlemesini ve canlılık görünümünü sevdim ancak, benim  yüzümde uzun zamandır sorunum olan sivilce lekelerini tam kapatmasa da ayrı kapatıcı takviyesi ile baz olarak da kullandım. Yalnız ürünü kullanırken bir anda fazla almayın.Dağıtması o zaman problem olabiliyor. Fırça ile sürmek benim için daha kolay oldu. 


Cosmed Ultrasense Color Correcting CC Cream Spf20 özelliklerine bakacak olursak;

-Kızarıklık, leke ve yorgunluk belirtilerini azaltarak canlı ve ışıtışı bir cilt sağlamaya çalışır, kadifemsi bir doku sağlamaya yardımcı olur.

- Cildi nemlendirerek kurumasını önlemeye,  yumuşatmaya ve cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

- Cilt tonunu eşitlemeye ve cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardım eder.

- Cilt bariyerini korumaya ve cildin hassasiyetini gidermeye yardımcı olur.

- Cildin esnekliğini arttırmaya ve koyu lekelerin görünümünü, cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olur.

- SPF 20 etkisi ile güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlamaya çalışır, ışınların neden olduğu cilt hasarlarına karşı cildi koruyarak oluşabilecek güneş lekelerini azaltmaya yardımcı olur.

- Yapılan makyajın ya da etkili olmasını sağlamaya yardımcı bir bazdır. Kalıcılığını uzun süre sürdürmeye çalışarak makyajın dağılmasını en aza indirmeye yardımcı olur.

- Stresin ve uykusuzluğun bıraktığı cilt kusurlarını örtmeye çalışır.


Cosmed Ultrasense  CC Cream Spf20
Ürün 40ml. pompalı şişede. Bu nedenle çantada taşıması kolay ve aktı,kırıldı,döküldü derdi olmuyor. İstediğiniz miktarda ürün pompalama rahatlığı da olmuş. Kışın kapatıcı destekli ama yazın bronz tenimle ihtiyaç duyduğumda rahatlıkla tek başına kullanabileceğim/kullandığım bir ürün. Spf 20 özelliği de yaz/ kış kullanımda güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için destekliyor.

Hassas ciltlerde dahil tüm cilt tipleri için uygun olan ürün dermatolojik testlerden geçirilmiş.Yetkili eczanelerde ve kozmetik sistelerinde bulabilirsiniz. Şu anda hazır Anneler Günü indirimleri varken mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.

Cosmed CC Krem kullandınız mı,nasıl buldunuz? Ya da önereceğiniz ürünler var mı?
Yorumlarınızı bekliyorum :)

Yeni yazıda görüşmek üzere..

Yorum Gönder

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN