28 Aralık 2018 Cuma

Kontrol Yayıncılık Görsel Dikkat Seti 2-4 YaşKontrol Yayıncılık Görsel Dikkat Seti 2-4 Yaş 
Belirli bir yaşa kadar çocuklar için oyun ve aktivite zamanları onlar için çok önemli. Tabii ki bununla ilgili yaşlarına uygun,onları eğlendirmenin yanı sıra eğitecek, zihinlerini açacak ve motor gelişimlerini güçlendirecek oyunlar olması da biz ebeveynlerin dikkat ettiği konular. Kontrol Yayıncılık ürünleri bu konuda fazlasıyla memnun kaldığım aktivite setleri :)

Benim kuşağım bilir, (hani büyüklerimiz derdi diye başlarız biz de o zamanlara geldik) bizim zamanımızda evet kendi büyüklerimize göre daha iyiydik ama oyun,oyuncak ,vb. bu kadar çok değildi. Özellikle çocuklara özel hazırlanmış eğitici,öğretici materyallerin olduğu setler yoktu. 
Şimdiki çocuklar çok şanslı di mi? :)

Demin de bahsettiğim gibi çocukların oyun oynarken yada biz anne/baba ile vakit geçirirken kendilerini geliştirebileceği,onların ilgilerinin daha çok ne olduğunu anlayabileceğimiz ve özellikle doğru kişilerce hazırlanmış materyallere sahip olması önemli.


Kontrol Yayıncılık Görsel Dikkat Seti 2-4 Yaş 

Kontrol Yayıncılık Görsel Dikkat Seti 2-4 Yaş 

Bu noktalar ışığında araştırmalarım sonucunda 31 aylık Arel Yiğit için , Kontrol Yayıncılık'a ait 
2-4 yaş Görsel Dikkat Setini seçtim. 


8 taşlı Eşleştirme paneli ile toplamda 120 soru ve 960 egzersizin bulunduğu 10 kitaptan oluşuyor. Her kitapta egzersizler kolaydan zora doğru gidiyor.

Kontrol Yayıncılık Görsel Dikkat Seti

Kontrol Yayıncılık Görsel Dikkat Seti Eşleştirme Paneli2-4 yaş Görsel Dikkat Seti Faydaları

  • Dikkat,Konsantrasyon ve Odaklanma
  • El-Göz koordinasyonu
  • Analitik düşünme ve akıl yürütme
  • Sınıflama ve Sıralama
  • Tümden gelim-Tüme varım
  • Algılama ve ilişkilendirme
  • Benzerlik görme ve farklılık ayırma
  • Parça-bütün ilişkisi kurma
  • Soyut ve bağlantısal düşünme
  • Eşleştirme ve Tamamlama

Görsel Dikkat Setinde öncelikle hemen ilgisini üzerinde farklı hayvan görsellerinin olduğu eşleştirme panelinde yer alan 8 taş çekti. Hepsinin tek tek ne olduğunu söyledi. Normalde de gün içerisinde dolabından kitap seçip 'anne bunu oku' dediği için,içerisindeki kitaplara da ilgisi hemen belli oldu. 


Kontrol Yayıncılık Görsel Dikkat Seti 2-4 Yaş 
Bugün biz kitaplardan ilk olarak 'Oyun Parkı' olanını yaptık.Egzersizler kitaplarda yatay olarak yer alıyor. Alt ve üst her iki sayfada da birbiri ile ilişki. Üst sayfadaki resimlerin köşesinde yer alan hayvan figürlerine bakarak eşleştirme panelinde taşları o şekilde yerleştiriyorsunuz. Sonra paneli direk o sayfaların üzerine koyuyorsunuz. Çocuğunuz herbir taşı aldığında alttaki sayfada onun eşini bulup taşı oraya yerleştiriyor. Ters yerleştirilen eşleştirmelerde biraz zorlansa da 'anne yine anne yine' diyerek her sayfayı keyifle çevirip yaptık. 
Setler Yaş gruplarına göre hazırlanan Görsel Dikkat Seti dışında, yine yaşlara göre hazırlanmış Dikkat ve Hafıza Seti ile  6 yaş ve üzeri için hazırlanan İşitsel Dikkat Seti'den oluşuyor.

Büyüdükçe , onu her yönden geliştirecek yaşına uygun olan Kontrol Yayıncılık setleri ile eğlenceli vakitler geçireceğiz. Şimdi uzak gelse de biliyorum ki çabucak geçecek yıllar, 6 yaş İşitsel Dikkat Setini özellikle merak ediyorum :)

Küçük yaşlarda çocukların dikkat süreci çok kısadır. Bir hamurla bile oynamaktan kısa sürede sıkılabilir. Biz sette yer alan kitaplardan birini Arel sıkılmadan bitirdik. Bize kısa gelse de o yaştakiler için aslında uzun bir zaman :) Siz de bizim gibi sıkılmadan, eğlenerek vakit geçirmek istiyorsanız Kontrol Yayıncılık sitesinden setleri incelemeye başlayabilirsiniz :))Yorum Gönder

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN