26 Şubat 2019 Salı

ST. Ives Apricot Scrub / Kayısılı PeelingYaklaşık 4 - 5 aydır kullandığım ve ilk çıktığında da ben de merak uyandıran St.İves Apricot Scrub / kayısılı peeling bugün blogumun konuğu..

İç yapısına ve işlevine geçmeden önce ilk olarak muhteşem kokusundan bahsetmek istiyorum size. Kapağını açmanıza gerek kalmadan o kokuyu alıyorsunuz ve inanın o aldığınız meyve aroması kokusu hem yesem dedirtiyor hem de hiç rahatsızlık duymadan peelingi uygulamanıza neden oluyor :)Kayısı özleri ile hazırlanmış scrub cildi derinlemesine temizleyerek ölü hücreler, yağ ve kirden arındırıyor. Zaman içerisinde daha pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. Yağsız formüle sahip olduğu için yağlı cilde sahip olanlar da rahatlıkla kullanabilir.
 • Formülünde hayvansal içerik bulunmayan St.İves Apricot Scrub Paraben ve Ftalat'ta içermiyor.

İçerisindeki kayısı nedeniyle yüksek oranda karotenoid ve süper etkili antioksidanlar içerir. Böylelikle cildinize bakım yapar ve besler. Mısır Çekirdeği ise, hücre yenilenmesine yardımcı olur ,etkili bir peeling etkisine sahip.
Ceviz kabuğu ise bildiğiniz gibi serttir. Ancak St.İves scrub içerisine özel formüle edilerek  toz haline getirilmiş. Tüm bu özellikli içerik ile cilde nazik ve yumuşak bir peeling uygulamanız sağlanmış.


 170 gr. tüp ambalajı dışında kase şeklinde de daha fazla gramajda satışı da bulunan St.İves Scrub 'ı haftada 3-4 defa uygulamak öneriliyor. Ben de min 2-3 kere uyguluyorum. Zaten uygulama kolaylığı, tahriş etmemesi gibi özellikleri ve tabii ki harika kokusu sayesinde bıkmadan uygulama yapıyorsunuz :) Banyo sonrasında gözenekler açılmış olduğu için uygularsanız daha etkili sonuç alabilirsiniz. Ayrıca yüzüme uygularken elimde kalanı da, ellerimin üzerine uyguluyorum. Aynı anda hem yüzüm hem ellerim için bakım yapmış oluyorum.
Bu arada unutmadan belirtmek isterim ürün açıldıktan itibaren kullanım süresi 12 ay.. 

Ben uygularken herhangi bir sorun yaşamadım. İçeriğindeki tanecikler yüzünüzü tahriş edecek şekilde değil . Harika kokusu, durladıktan sonraki cilde verdiği yumuşaklık ve temizlik hissi gerçekten hoş..Peki uygulama nasıl; Yüzünüzü öncelikle hafifçe nemlendiriyorsunuz. Bir miktar scrub alıp, parmaklarınızla masaj yaparak yüzünüze dağıtıyorsunuz. Sonrasında tüm yüzünüzü durluyorsunuz. 


Migros, N11 ve birçok web satış sitesinde bulabilirsiniz. St.İves ailesinde Scrub dışında el vücut losyonları , şampuan ve duş jelleri de bulunuyor. Onlarda kesinlikle denemek istediklerim arasında yerini aldı :)

Siz St.İves ürünlerini denediniz mi? Nasıl buldunuz?

Yeni yazıda görüşmek üzere...

 1. Bu peelingi instagramda cok gordum cok detayli guzel anlatmissin canim💖

  YanıtlaSil
 2. Uzun zamandır Yves Rocher ‘ın kayısılı peelingini kullanıyorum. Bitmesine yakın bunu deneyebilirim .

  YanıtlaSil
 3. Ben bayıldım bu ürüne, hem etkisi hem kokusu hoş. Sunumları da çok güzel :)

  YanıtlaSil
 4. merak ettiğim bir ürün, kayısı kokusunu severim :)

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN