15 Mayıs 2019 Çarşamba

Otacı Limon ve Zeytinyağlı Parlaklık Verici Şampuan

Otacı Limon ve Zeytinyağlı Parlaklık Verici Şampuan

Merhaba,

Saçlarımız cildimiz kadar önemlidir. Ben küçüklüğümden beri  uzun ve bakımlı saçlarım olsun istedim. Bu zamana kadar da çoğu zaman hep saçlarımı uzattım. Şampuan kullanımlarıma dikkat ettim. Hep diyoruz ya hani doğal olsun, bitkisel içerikli olsun , şimdi sizlere aktaracağım şampuanda bitki özlerinden yapılmış bir şampuan , Otacı Limon ve Zeytinyağlı Parlaklık Verici Şampuan..

Ben dönemsel olarak şampuan değiştirmeyi tercih ediyorum. Çünkü devamlı kullanılan şampuanlarda bir süre sonra (bunu yıllar önce okumuştum) saçlar alışıyor ve kullanılan ürün vermesi gereken etkiyi vermiyor. Saçı arada şaşırtmak gerekiyor :) 
Bu nedenle de birkaç haftadır Otacı Limon ve Zeytinyağlı şampuanını kullanmaya başladım. Hatta kızımla birlikte kullanıyoruz. 

Otacı Limon ve Zeytinyağlı Parlaklık Verici Şampuan

Aslında limona alerjim var, daha doğrusu limon kolonyasına ancak aynı kolonyadaki gibi keskin  koku olduğunda dayanmam biraz zorlaşıyor. Şampuanda da limon kokusu var ama sanırım zeytinyağı ile birleşince biraz hafiflemiş. Yine de etkilerini anlayabilmek için kullanmak istedim.
Şampuandaki Limon saçlara parlaklık vermeyi , Z.yağı ise saç ve saç derisini beslemeyi ve yumuşaklık vermeyivaad ediyor. 
Aslında bu şampuan Kuru/ Normal saçlar için. Benim ve kızımın saçları yağlı. Yine de yıkama sonrasında verdiği yumuşaklık yeterliydi. Bir şampuanda benim için önemli olan unsurlardan biri de saçıma canlılık parlaklık vermesi yanında saç kremi kullanmaya ihtiyaç duymamam. Otacı Limon/Z.yağlı şampuanda da saç kremine ihtiyaç duymadım.. Parlaklık konusunda gelecek olursak, müthiş parladı diyemem ama saçlarıma verdiği hafifliği sevdim. Sanırım kuru / normal saç yapısında olanlara uygun olduğu için onlar bu parlaklık olayını daha net yaşayacaklardır. Şampuan değiştirmemden dolayı kaynaklanacak kepeklenme olayı da olmadı.

Otacı Limon ve Zeytinyağlı Parlaklık Verici Şampuan

Ürün 400 ml. kolay açılır kapanır kapaklı bir ambalajda satışa sunulmuş. Dermatolojik testlerden geçirilmiş, sentetik esans ve silikon içermiyor. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen bir ürün olması da bence en güzel özelliği.. Şampuanın fiyatı 22 Tl - 35 Tl arası aldığınız site veya mağazaya göre değişiklik gösteriyor.

Parlaklık konusunda yeterli gelmese de , verdiği yumuşaklığı, hafifliği sevdim. Limon kokusunu da seviyorsanız tam size göre bir şampuan :)

Yeni yazıda görüşmek üzere...

Yorum Gönder

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN