29 Eylül 2019 Pazar

MSL Biotin nedir ve Faydaları Nelerdir?


Güzelliğimizi korumak için birçok yola başvururuz. Kremle,özel bakımlar hatta medikal yollar. Dıştan yaptığımız tüm işlemlerin yanında içten de desteklemek önemli ve faydalı. Cilt,saç ve tırnak güzelliğinde etkili olan bir gıda takviyesi  olan MSL Biotin 'den bahsedeceğiz bugün. 

Biotin Nedir?

Tabii öncelikle Biotin nediri bilmek gerekli. Biotin, B kategorisinde yer alan B7 olarak bilinen vitamindir. Göz,saç,tırnak,sinir sistemi ve karaciğer sağlığı için önemli bir vitamindir. Hamilelik sırasında da alınması gereken vitaminlerdendir. Sigara kullanımı, yetersiz beslenme ve diyabet vücuttaki Biotin miktarını azaltır. Bu da tırnak kırılmalarına,saç dökülmelerine,cilt döküntülerine ve hatta kalp sağlığı ile kolestrol dengesinin bozulmasına sebep olur. Vücudumuzunihtiyacı olan Biotin.'i yumurta, balık ve karaciğerden alabiliriz. Ancak hepimiz yeteri kadar bu besinleri tüketemediğimiz için gıda takviyesi olarak destekleyebiliriz.

Biotinin Faydaları;
 • Besinlerin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur.
 • Cilt, saç, tırnak, göz, karaciğer ,sinir sistemi ve kalp sağlığı için çok faydalıdır.
 • Kötü kolesterol ve kan şekerini düzenler.
 • Hamilelik sırasında fetüs gelişimini destekler.
 • Metabolizmanın sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
 • Beyin fonksiyonlarını korur.
 • Troid ve adrenal fonksiyonu destekler.
 • Doku ve kasları oluşturmak ve onarmak için gereklidir.
 • MS hastalarında tedaviye yardımcıdır.
 • Biotin takviyeleri akne, egzema tedavisinde etkilidir. 
Tüm bunları okuyup,öğrendikten sonra eczacılık sektöründe faaliyet gösteren yerli markalardan MSL Biotin kullanmaya başladım. Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ve öncelikli olarak tırnaklarımda değişimi gözlemledim. Tırnaklarımın eskiye nazaran biraz daha hızlı uzadığını gözlemledim. Tabii saç ve ciltteki etkilerini görebilmek için düzenli bir şekilde kullanmaya devam etmem gerekiyor. Bununla ilgili sonuçları da sizlerle paylaşacağım.

MSL Biotin içerisinde 60 tablet yani 2 aylık kullanabileceğiniz tablet bulunuyor. 11 yaş üzerindeki herkesin günde 1 tablet (5mg)  alması öneriliyor. Daha detaylı bilgi isterseniz MSL Biotin instagram sayfasına ulaşabilir, eczanenizden temin edebilirsiniz.
 1. Çok faydalı bir yazı olmuş canım ben de kullanıyorum bunu ama gün aşiri

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, Biotin hakkında bir çok yazı okudum. Ancak, doktor tavsiyesi olmayan ürünleri kullanmakta biraz tereddütlüyüm. Aslında ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Sevgiler...

  YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN