9 Nisan 2020 Perşembe

Avene Mousse Nettoyante Makyaj Temizleme Köpüğü

Avene Mousse Nettoyante Makyaj Temizleme Köpüğü

Merhaba,

Oldum olası sabun veya sabun içerikli ürünleri cilt temizliğinde kullanamayanlardım. Bu nedenle de köpük,jel yada sıvı formda ürünleri cilt bakımımda tercih ediyorum. Ve baya uzun bir süredir kullandığım ve bitirdiğim Avene Mousse Nettoyante Makyaj Temizleme Köpüğü sevdiğim ürünler arasına girdi.

Köpük formda oluşu temizlenmiş hissini çoğu kişiye vermemiş olsa da ben memnun kaldım. Makyaj temizleme için kullanılsa da tercihim günlük cilt temizlik rutinim içerisinde kullanmak.Çok makyaj yapan biri olmasam da günlük olarak temizliğe dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum.Bu nedenle de hergün Avene yüz temizleme köpüğü bu konuda yardımcılarımdan biri. 


Avene Mousse Nettoyante Makyaj Temizleme Köpüğü
Karma/Yağlı ciltli olduğum için özellikle sebum dengeleyici ürünler kullanmaya dikkat ediyorum. Avene temizleme köpüğü bu özelliğinin yanında  İçeriğindeki nem veren ajanları sayesinde cildin dolgun, sağlıklı görünme, ve  Termal su ile cilt üzerinde yatıştırıcı ve tahriş giderici etki gösterme özellikleri de yer alıyor. Cildi sıkılaştırma özelliği bulunuyor.

Alerjik ve hassas ciltlerinde kullanabileceği Avene temizleme köpüğünün tek sevmediğim yanı cildi kurutması. Kurutmuyor dese de yıkadıktan sonra cildim nemlendirilmeye ihtiyaç duyuyor kısa bir süre sonra. Gerildiğini hissediyorum. Bu durum zaten birçok üründe oluyor ve tabii ki temizleme sonrası cildi nemlendirmek gerektiği için çokta takıldığım bir nokta olması aslında. Onun dışında temizlemesi, ferah kokusu ve köpük formda olduğu için uygulama kolaylığını çok sevdim. 


Avene Mousse Nettoyante Makyaj Temizleme Köpüğü
Islak veya kuru cilde uygulanması öneriliyor ancak ben cildimi hafif nemlendirerek kullanıyorum. 1-2 pompa elinize sıkıp masaj yaparak yüzünüze uyguluyorsunuz. Tek pompa bile tüm yüzümü temizlemek için yeterli oluyor. Bu nedenle de oldukça bereketli bir ürün. Açıldıktan itibaren 6 ay içerisinde tüketmeniz belirtilmiş.  

Sonuçta köpük formda olan bu ürünü sevdim ve tekrar alabileceklerim arasında yer aldı kendisi.

Siz Avene Mousse Nettoyante Makyaj Temizleme Köpüğü kullandınız mı ? Önerileriniz varsa da yorumlarınızı bekliyorum. 

Yeni yazıda görüşmek üzere..

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN