13 Nisan 2020 Pazartesi

Curegen Saç Dökülme Karşıtı Şampuan ve Sprey

 Curegen Sampuan ve Sprey
Bir çoğumuzun saçları ile ilgili sorunu saç dökülmesi ,seyrelme ve cansızlaşma. Dönemsel olarak veya genelde yaşadığımız saç dökülmesi sorunu benimle artık bütünleşmiş durumdaydı . Bu konuda 1 aydır kullandığım ve saçlarımın dökülmesinde azalma gözlemlediğim Curegen Sampuan ve Sprey setimden bahsedeceğim bugün sizlere..

Curegen ürünleri Esteworld Güzellik Merkezi bünyesinde bulunan bir saç bakım markası. Curegen şampuan, sprey ve kapsül formlarıyla üretilmiş. Kapsül henüz denemedim ancak şampuan ve spreyinden memnun kaldım. Şimdi ikisini de ayrı ayrı inceleyelim.

Curegen Saç Dökülme Karşıtı Şampuan

Curegen Şampuan; Saç dökülme karşıtı olan şampuan içerisinde %3  Procapil bulunuyor .

Peki nedir bu procapil? Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş 3 ana aktif maddeden oluşan kompleks bir moleküldür. Bu 3 ana madde:
1. APIGENIN
2. OLEANOIK ASIT
3. BIOTINIL TRIPEPTID ‘tir.
Apigenin: Uygulanan bölgede kılcal damarları genişleterek kan dolaşımını hızlandırır ve saç köküne gelen besleyici maddelerin miktarını arttırır. Böylelikle saç, kökten uca beslenerek daha sağlıklı saç ve saç derisi gözlemlenir.
Oleanoik Asit: Saç kökü etrafında kolajen bariyer oluşturur ve kökü, oluşan DHT’ye karşı korur.
Biotinil Tripeptid: Saç derisini uyararak saç büyüme hızının artmasına yardımcıdır. Saç kökünü oluşturan saç foliküllerinin üzerinde yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

Procapil’in Olmasının Faydaları?
Procapil, dökülme sebebi olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerine vereceği zararı engeller.Şampuan içeriğinde yer alan Betain, cilt için antienflamatuar ve ferahlatıcı ( anti-irritant) görevi görür, hücre zarı koruyucu özelliği sayesinde ciltte nem tutulumunu arttırır. Panthenol (Provitamin B5) ise, hasar görmüş saçları onarır, besler. Bu sayede daha canlı ve parlak bir görünüm almasını sağlar.
Curegen Saç Dökülme Karşıtı Sprey
Curegen Sprey; % 5 Procapil bulunuyor. Yine Saç dökülmesini engelleyici ve yeni saç çıkmasında etkili bir ürün. Minimum 3 ay kullanımda etkisinin oldukça görüleceği belirtilen sprey, içerisinde bulunan ;
*Royal Jelly (Arı sütü) içerisindeki bal özü, polen, vitamin A,B kompleksleri ile C,D,E vitaminlerini, mineraller ile saç derisinindeki nemi korur ve enflamasyonu azaltır. Saç uzamasını ve gelişimini hızlandırıcı etkisi vardır.
*Menthol: Rahatlatma ve soğutma etkisi ile canlandırma, tazeleme etkisi yaratır. 
*Gliserin: Yatıştırıcı etkisiyle tahrişi önler.
*Rosemary leaf oil (Biberiye öz yağı): Saç derisini besler, saçın sağlıklı ve parlak gözükmesini sağlar. Ayrıca kepek ve yağlanma gibi saç derisi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. 

Saç dökülmesi olan bölgeye; günde 2 kez,5 püskürtme (1 mL) sabah ve akşam olmak üzere uygulanması önerilmiş. Ancak ben haftada en az 3 kez saçımı Curegen şampuan ile yıkıyorum ve akabinde spreyi kullanıyorum. Buna rağmen bile saç dökülmem de azalma olduğunu gözlemledim. 
Her ikisini de saç köklerime tüm saçlarıma iyice etki etmesi için kullanırken saçlarıma masaj yaparak uyguluyorum.
18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler ile gebe ve emzirme dönemindekilerin kullanmaması gerekiyor. Saçınıza kimyasal bir işlem uygulayadıysanız da en az 30 dk sonra Curegen ürünlerinin kullanılması önerilmiş.

Tabii ki her üründe olduğu gibi Curegen ürünlerinde de düzenli kullanım sağlanırsa etkisini göreceğinizi belirtmek isterim. 
Detaylı bilgi ve sipariş konusunda Esteworld ile iletişime geçebilirsiniz.


Yeni yazıda görüşmek üzere..

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN