15 Haziran 2020 Pazartesi

Saç Dökülmelerine Karşı Bioxcin Bitkisel Şampuan

Bioxcin Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Şampuan

Saç dökülmesi dönemsel olarak artan ama genel anlamda çoğumuzun yaşadığı bir problem. Bunun birçok nedeni var. Yaklaşık 1 aydır Bioxcin Saç Dökülmelerine Karşı şampuan kullanmaya başladım.
Kullanım öncesi birçok yorum okudum. Her ürünün kişilere farklı etki edeceği bilincinde olduğum için etki ettiği kişilerinde, etmediği kişilerinde olduğunu gördüm. 

Bioxcin 10 yılı aşkın süredir bitkisel içerikli ürünlerle güzellik sorunlarına çözüm için ürettiği ürünleri bulunan Biota Laboratuarlarında üretilmiş bir şampuan. 

Bendeki bu şampuan Bioxcin Klasik Şampuan ailesinin yağlı saçlar için olanı ve  saç dökülmesi problemi yaşayan ya da saçlarını korumak isteyenler için formülü güçlendirilmiş bitkisel içerikli bir şampuan. Yani hafif ve orta dereceli dökülmeler için olan şampuan diyebiliriz. Amino AcidComplex,Biotinyl-GHK ve BiocomplexB11 aktifleri içerikleriyle saç dökülmesine engel olup, düzenli kullanımda saç foliküllerinin güçlenmesini sağlayarak saç oluşumunu desteklemeyi vaad ediyor. Ve bu şampuanda Lıposomal Teknoloji ile aşağıda okuyacağınız tüm etken maddelerin saça daha hızlı bir şekilde nüfuz etmesi sağlanmış. 

Detaylı bakacak olursak;

BIOCOMPLEX B11

• İçeriğinde flavonoidler, vitaminler ve mineraller bulunmaktadır.
• Vitaminler (A, B1, B2, B5, B9 ) : Saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.
• Mineraller ( Bakır, Çinko, Demir, Kalsiyum ) : Saçları besler.
• Flavonoidler ( Kemferol, Apigenin, Mirisetin ) : Saç tellerini hasarlardan korur.
• Doymamış Yağ Asitleri ( Omega-6, Omega-9 ) : Saç dökülmesine karşı etkilidir.


AMINO ACID COMPLEX:

Kütikül tabakasını onarır ve bazik amino asitlerle saç gücünü ve parlaklığını artırır.
Saç kılını restore eder.

Arginine  : Saçın nem bağlama yeteneğini geliştirir. Saça parlaklık, ışıltı ve canlılık kazandırır.Alanine   : Sağlıksız saçta yüzey hidrofobisini artırarak saç onarımını sağlar.Serine    :  Doğal nemlendirme özelliği bulunmaktadır.


Bioxcin Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Şampuan

Gelelim şampuan hakkında benim yorumlarıma; Açıkçası hamilelik zamanlarımı özlüyor .Çünkü saçlarım çok güzel uzamış ve çok az dökülüyordu. Zaten bildiğiniz gibi saç dökülmesine doğum, çevresel ve genetik faktörler,mevsimler geçişler, yanlış beslenme alışkanlıkları, yanlış kozmetik ürünleri kullanımı ve stres çok etki ediyor. Doğum sonrası benim de zaman içerisinde saç dökülmelerim arttı . Bu nedenle bu konuda arayışa girdim ve bir arkadaşımın tavsiyesi ile Bioxcin Saç Dökülmelerine Karşı şampuan kullanmaya başladım. Saç dökülmesi aşırı olduğu için ben de makas gibi küt diye kesmedi tabii ki. Ancak dökülme de düzenli kullanımda azalma gördüm.

Kokusu güzel, saçı sertleştirmiyor ve kolay arınıyor. Herhangi bir alerjik reaksiyon yaşamadım. Zaten şampuan dermatolojik testlerden geçirilmiş ve hipoalerjenik bir şampuan. Ayrıca  ftalat ve paraben içermiyor. Düzenli kullanmadığım dönemde saçlarımda dökülmenin biraz daha fazla olduğunu farkettim. Normalde alışık olduğu gibi 2 günde 1 yıkadığımda ise dökülme konusunda azalma oluyor. Bu tür saç dökülme karşıtı şampuanlar kullandığınızda ilk başta saçlarınızın aynı şekilde döküldüğünü veya biraz daha fazla döküldüğünü görebilirsiniz. Bunun nedeni ölü saçların dökülmesidir.

Bioxcin Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan Uygulaması

Islak saçınıza yeterli miktarda şampuanı masaj yaparak uygulayın. 1-2 dk beklettikten sonra, bol su ile durulayın.

Bioxcin Saç Dökülmelerine Karşı Bitkisel Şampuan ortalama 40-50 Tl olarak satışta .Ancak 3'lü paketleri daha avantajlı oluyor. Eczane veya kozmetik sitelerinde kampanyaları takip ederek temin edebilirsiniz.

Yeni yazıda görüşmek üzere...
Yorum Gönder

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN