17 Kasım 2020 Salı

Dr Darcey Diş Beyazlatma Pastası ve DişTemizleme Tozu


Dr Darcey
Dr Darcey


Hepimizin önemsediği cilt bakımı kadar Ağız ve Diş sağlığı da önemlidir. Ağız sindirimsiteminin başlangıç noktası olduğu için burada yaşayacağımız olumsuzluklar sindirim sistemimizin de etkilenmesine sebep olur. Bu nedenle düzenli ağız bakımı ve diş temizliğine dikkat etmeliyiz. Bunun başında da diş eti bakımı ve diş çürümelerinin önlenmesi, dişlerin bakımlı olması ile başlar.  Bu konuda ağız çalkalama suları ve diş macunu dışında kullanmaya başladığım Dr. Darcey Diş Pastası'ndan bahsetmek istiyorum sizlere.

Dr.Darcey Diş bakım ürünleri İngiltere'de formüle edilmiş. 2016 yılından beri faaliyet gösteren Sanos Kozmetik'e ait bir marka. Markanın ürünlerinden Diş Pastasını kullanmaya başladım. Kullanıcı yorumlarının ve isteklerinin olumlu olması , ilk etapta satışa çıkarılan 20.gr'lık boyunun büyütülmesi isteği ile 50 gr'lık boyunun çıkarılması ben de baya bir merak uyandırdı.
Dr Darcey Diş Beyazlatma Pastası
Dr Darcey Diş Beyazlatma Pastası

Dr. Darey Diş Beyazlatma Pastası İçeriği ve Kullanımı

Diş macunu gibi tüplü ambalajda yer alıyor.  Düzenli bir şekilde kullanıldığında çay, kahve ve sigaranın diş yüzeyinde oluşturduğu lekeleri ortadan kaldırır ve oluşumunu engelliyor. Tabii ki düzenli kullanım şart.Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus var. Profesyonel bir ürün olduğu için 3 günde bir şeklinde uygulanması gerekiyor.

Uygulama ise; normal diş macunu uygular gibi nohut büyüklüğünde alıp di yüzryimize fırça yardımı ile uyguluyoruz. Sonrasında günlük rutinimizde olan diş macunu ile dişlerimizi fırçalıyoruz.

Dr Darcey'nin sıradan diş pastalarından farkı Karbonat içermiyor. . İçeriğinde bulunan Ultra Beyazlatıcı Mikro Kristal bileşenleri sayesinde dişleri ilk kullanımdan itibaren beyazlatmaya başlıyor ve 1 hafta sonrasında değişimi daha da farkediyorsunuz. Denildiği gibi ben bu değişimi ilk kullanmamdan itibaren görmeye başladım. Yoğun naneli bir tadı var. Benim diş etlerim bir süredir rahatsız olduğu için hassassiyeti yüksek ve fazla hissediyorum yanma olayını tadından dolayı ancak sonrasında ağzımdaki ferahlık ve diş yüzeyimdeki değişimi görmek beni mutlu ediyor. 

Markanın diğer bir ürünü ise Dr .Carcey Diş Temizleme Tozu..

 Beyazlatma etkili olan ve içerisindeki Aktif Karbon sayesinde diş yüzeyinde oluşan lekeleri çıkarıyor, plak ve tartar oluşumunun önlenmesine destek oluyor. Kullanımı aynı yine pastada olduğu gibi diş fırçası yardımı ile bir miktar alıp dişlerinizi 2 dk fırçalıyor ve sonrasında bol su ile çalkalıyorsunuz. Sonra yine diş macunu ile rutin bakımınızı tamamlıyorsunuz. Diştozunun da haftada 2 kere kullanılması öneriliyor. 

Her iki ürünü de yetişkinler ve 12yaş üstü çocuklar kullanabilir. Ürünler içerisinde SLS, Peroksit, SLES, Flörür, Gluten içermiyor. Bu tarz bir ürün arayışındaysanız Trendyol , Hepsiburada ve N11 gibi online sitelerde her iki boyu için de satışı yer alıyor, temin etmelisiniz. Detaylı bilgi ve sorularınız için de sosyal medya hesap linklerini sizler için aşağı bırakıyorum.

Sağlıklı gülüşleriniz olsun hep...


  1. Bir süredir bende kullanıyorum ve etkisini oldukça seviyorum.

    YanıtlaSil
  2. eskiden çok kullanırdım diş pastası ama uzun süreli kullanmamak lazım bunları aklında olsun..

    YanıtlaSil

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN