29 Mayıs 2021 Cumartesi

Ozonlabs Sepia Aydınlatıcı Cilt Toniği
Merhaba,

İçerisindeki otu söylediğimde sizin de 'Nedir bu acaba?' diyeceğiniz, çok bilinen ancak benim ilk defa deneyimleme fırsatı bulduğum Ozonlabs Sepia Aydınlatıcı Cilt Toniğinden bahsetmek istiyorum.


İçerisinde bulunan Çivit Otu'nu birçoğunuz gibi ben de ilk defa duydum. Peki nedir bu Çivit Otu? Nette araştırdım ve bağışıklığı güçlendirmeden boğaz ağrısına, saç dökülmesinden ishale, kanserden kabakulak rahatsızlığına kadar birçok faydası olduğunu öğrendim. Ve tabii ki bunların yanında Cilde olan etkilerini de şimdi sizlerle paylaşacağım.

Dağ bitkisi olan Çivit Otunun ana vatanı, Avrupa, Batı Asya, Avrasya ve Batı Kafkasya'ymış Biber kadar büyük meyveleri bulunuyor ve yaprakları zeytin yapraklarına benziyomuş. Çekirdeği, yaprakları ve çiçeği insan sağlığına oldukça faydalı bir bitkiymiş. Cilt konusunda hem leke,hem sivilce hem de iltihabik durumlarda çok etkili bir bitki.

Temizleyici özelliği olduğu için düzenli kullanımda lekelerin giderilmesinde etkili. Dolayısı ile içerisinde Çivit otu bulunan Ozonlabs Sepia Aydınlatıcı Cilt Toniği , cildimin ferahlaması yanında oluşan sivilce , lekeler gibi sorunlarımda etkili oluyor.  Yeni başladığım için oluşan sivilcelerde etkili olduğunu gördüm. Tabii  ki her zaman dediğimiz gibi düzenli kullanım şart ve zaman içerisinde de lekelerimde etkisini göreceğim ve bunu da sizlerle yine paylaşacağım. Tabii ki bu özelliğinin yanında tonik, cildin sıkılaşmasını, cildimin nemlenmesini sağlıyor. Bildiğiniz gibi neme doymuş bir cilt daha canlı, pürüzsüz ve elastik oluyor .Dolayısı ile cildin yaşlanma etkileri de nem kaybını yaşamayan ciltlerde daha yavaş ilerliyor. Sabah akşam temizlenmiş yüzünüze sıkacağınız Sepia Aydınlatıcı Tonik ile, özellikle benim gibi yağlı//karma ciltler için söylemek istiyorum fazla yağı emerek sebum dengesini sağladığını farkedeceksiniz. 

'Temiz Kozmetik' sloganı ve bilici ile ürünlerini bizlere sunan Ozonlabs , hayvanlar üzerinde test yapmıyor ve cilde zararlı hiçbir madde (paraben, SLES, koruyucu madde vb.) ürünlerinde yer almıyor. Bunu da dipnot olarak sizlere iletmek istedim.

Yeni yazıda görüşmek üzere...

Yorum Gönder

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN