8 Temmuz 2021 Perşembe

Clarte Aromatherapy Papatya Suyu


 


Papatya bir çoğumuzun en  sevdiği çiçeklerdendir değil  mi? Peki papatya suyunun faydalarını biliyor  musunuz? Bir süredir kullandığım Clarte Aromateraphy Papatya Suyu ile bu bilgileri sizlere aktarmak istiyorum.

Öncelikle Clarte Aromateraphy ismini ilk duyduğunuz bir marka. Clarte, %100 doğal ürünleri ile bedenimizi ve ruhumuzu rahatlatıyor ve iyileştiriyor bana göre..

Papatya suyuna gelecek olursak; Geçmiş dönemlerde birçok hastalıkta kullanılan papatyanın suyu da sağlık açısından oldukça faydalı. En önemli faydalarından biri saç ! Hatırlar mısınız yada siz de yaptınız mı yaz geldiğinde saçımıza papatya suyu sürüp açardık:) Aynı zamanda da saçlarımızı güçlendirirdi. Bunun dışında vücudumuz için birçok faydası var. Ben bu yazımda cildimize olan etkisinden bahsetmek istiyorum.

Saray döneminde sultanların gülden sonra güzellik konusunda en çok kullandıkları papatya olduğu  söyleniyor. İçerisinde vitaminler olduğu için cildin vitamin ihtiyacını karşılıyor. Antiseptik özelliği ile egzama, sivilce, akne ve lekeler konusunda etkili. Aynı zamanda alerji tedavisinde de etkili olduğunu okudum birçok makalede. Papatya suyunu düzenli kullandıkça cildinizin her geçen gün daha da kendine geldiğini göreceksiniz. Örneğin haftada 1 defa kaynatılmış papatya suyu ile yüzünüzü yıkarsanız daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız. Dilerseniz tonik olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanında göz altı motluklarında da etkili.

Çiçek olarak çok sevdiğimiz Papatya suyu saçtan dişe, mideden cilde kadar çok etkisi olan çok güzel bir bitki. Ve Clarte Aromatrepy 'nin  %100 doğal Papatya suyunu tabii ki temizlenmiş cildinize sabah akşam kullanarak , ister saçınızda ister cildinizde değişimi yakalayabilirsiniz.


Yeni yazıda görüşmek üzere..


Yorum Gönder

aRAMAK iSTEDİĞİNİZİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN